artwork

“Hayatlara Dokunmak”

11 ay önce

0

Campaign Türkiye kapaklarında genelde portre fotoğrafı kullanılmaz, kapak dosyasıyla ilgili görsel hazırlıklar yapılır. Eğer portre görüyorsanız bilin ki istisnai bir durum var. Önceki örnekleri; sevgili Cem Topçuoğlu ve Demet İkiler kapaklarını hatırlayabilirsiniz. İki değerli isim ülkemizde az rastlanır düzeylerde önemli uluslararası görevlere getirildikleri için biz de görevimizi yaparak, bu isimlerin hikayelerini sizlerle paylaşmıştık.

Bu sayımızda da yine bir portre göreceksiniz, sevgili İlkay Gürpınar. Hep söylerim, başarı tesadüf değildir. İlkay’ı on yıldan fazladır tanırım, birçok ortamda bulunduk, projeler yürüttük, toplantılar yaptık, etkinliklerde çalıştık, daha da devamı gelecektir mutlaka ama bir şey söylemeden edemeyeceğim ve yine İlkay’ın kelimeleri ile… Geçtiğimiz gün kapak fotoğraflarımızın değişmez ismi sevgili Tamer Yılmaz’ın stüdyosunda buluştuğumuzda söyledi bu kelimeleri, bu arada kapakta kendisinin olacağını da bilmiyor. Campaign Türkiye olarak ailesi, yakın arkadaşları, çalışma arkadaşları, yöneticileri, global isimlerle birlikte bir sürpriz yapmak istedik.

“İnsanların hayatlarına dokunuyorsunuz Ömer.” dedi bana… Çok yoğun, stresli, koşuşturmalı, inişli çıkışlı hayatlar yaşıyoruz ve bazen gerçekten atlayabiliyoruz insan olduğumuzu. Bu kelimeler, bana bir kez daha hatırlamama sebep oldu yaptığımız işin ne kadar önemli ve değerli olduğunu. Bunu ve beni en iyi anlayacak olan kişilerden biri de İlkay olacaktır bu sayımızı gördüğü zaman.

İlkay 2022 yılı Campaign Global Yaratıcı Lider olarak büyük ödül olan ‘Gold’ kategorinin sahibi oldu. Yıllardır verdiği mücadelenin, belki de çocukluk yıllarından başladığı bu serüvenin yeni bir dönüm noktası olacaktır bu büyük ödül. Onun azmi, çalışma hırsı, kendini geliştirme güdüsü ve en önemlisi “insanların hayatlarına dokunma” tutkusu eminim hiç bitmeyecektir ve başarılarının da devamı gelecektir. Bu sayıda İlkayın hikayesini onun hayatına dokunan insanlardan öğreneceksiniz.

Bu sayımızın hazırlanmasında büyük destek veren başta sevgili Burcu Özdemir olmak üzere, Kevin Adato, Serap Emci’ye çok teşekkür ediyoruz. Bir diğer teşekkür de ekibine müthiş bir vizyonla huzurlu ve yaratıcılıkla beslenen bir çalışma ortamı sağlayan sevgili Cem Topçuoğlu’na… Ve son olarak da tabii ki sevgili Tamer Yılmaz’a… Bizi kırmadan vakit ayırdığı ve müthiş enerjisiyle muhteşem karelere bir kez daha imza attığı için.

İyi okumalar…

Ömer Erdem

Lift Content Factory Kurucusu

 

Bu içerik ilk olarak Campaign Türkiye’nin 132. sayısında yayımlandı.