Hayatım Reklam: Osman Nadir Aydın

Bu sayımızda, MullenLowe İstanbul’da Creative Group Head olarak görev alan Osman Nadir Aydın, hayatım reklam köşemizin konuğu oldu.

Osman Nadir Aydın,                                                      Creative Group Head, MullenLowe İstanbul

Reklamcı olma sebebim:
Aklımda hep içinde tasarım, fikir, yaratıcılık barındıran iç mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı gibi alanlar vardı… Reklamcılığa dair bir eğitim alabileceğimi keşfettiğim zaman “Aa sanırım bu bana göre bir meslek olabilir” dedim. Sonra yol beni buraya kadar getirdi.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:
Favori seçmek benim için bir işkence. Üzerine düşündükçe de karar vermem giderek zorlaşır. O yüzden ilk aklıma geleni söyleyip kurtuluyorum: Budweiser-Tagwords kampanyası.

Kariyerimdeki en iyi an:
Sanırım ucunda ödül olarak Cannes Lions’da bir haftalık rüya gibi bir festival deneyimi olması sebebiyle, ekip arkadaşımla birlikte Young Lions Türkiye’de birinci olduğumuz an.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:
Çok komik olduğuna emin olduğunuz bir senaryoyu anlattıktan sonra, toplantı odasından hiç tepki alamadığınız, herkesin size boş gözlerle baktığı ve zamanın durduğu o anlar… Ah o anlar…

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:
Twitter ve Facebook’u geçtim aile WhatsApp gruplarında bile paylaşıldığını görüp çok gururlandığımız Doğtaş-18 Mart Çanakkale Zaferi işimiz. Ve yayınlandığı ilk üç günde tüm dünyada en çok izlenen klip olan Cornetto-Aleyna Tilki işimiz son dönemde yarattığı etkiyle beni en mutlu eden projeler oldu.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:
İş arkadaşlarımdan bahsedersem liste buraya sığmaz. Hem çok sağlam dostlar edindim, hem de bana yol gösteren çok iyi direktörlerim oldu. Ben kaçamak bir cevap verip Aleyna Tilki demek istiyorum.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:
Yaratıcılıkla ve fikirlerle olan ilişkimin genetik dayanağı oldukça renkli bir hayal dünyasına ve bitmeyen bir “fikir üretme” motivasyonuna sahip olan annemden geliyor sanırım. Kelimelerle olan ilişkimde ise Cemal Süreya, Birhan Keskin, Turgut Uyar, Metin Altıok, Oruç Aruoba gibi çok sevdiğim şairlerin etkisi büyük.

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye 101. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.