artwork

Hayatım Reklam: Ogün Buğra Birgin

5 ay önce

0

Bu sayımızda, TBWA\ISTANBUL Creative Group Head’i Ogün Buğra Birgin, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Ogün Buğra Birgin

-Reklamcı olma sebebim 

Lise 2de not ortalamamın eşit ağırlık seçmeye yetmemesi. Sözelde kalmak ortalamayı yükseltmekten daha kolay geldi. Okuyabileceğim bölümlere baktım. Reklamcılığı görünce benlik iş dedim. Doğru karar.

-İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar

Engin Günaydın ve Ugili Garanti serisini seviyorum. 2 yıl boyunca aynı karakterlerin hikayesini yazmak ve Engin Abiyle çalışmak keyifliydi. Feyyazla yaptığımız Akbank işleri ve Garanti Kasko kampanyası güzeldir. Anadolu Sigorta – Baba işi de ablam ve babamın hikayesi. Yeri ayrı.

-Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam: 

Buenos Aires Film Festivali için yapılan if its not for you, its not for youserisi, Stella Artoisnin rahipler filmi ve Cine Las Americas radyoları. Yakın zamandan da Burger King – Confused Times. O kadar güzel yazılmış ki izlerken tadım kaçıyor.

Kariyerimdeki en iyi an: 

Garanti Emeklilik konkuru. Sonrasında Parayı Tutamayan Adamserisini yapmıştık. Ozan Özüm Özbey konkur sunumuna Enesle beni tek başımıza göndermişti. O yaşta, öyle bir sunumda bize güvenmesi ve yüzünü kara çıkarmamamız güzeldi. 

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Geç kaldığım her an.

-Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan: 

Vehbi Bozdağ. 2 farklı ajansta 5 seneden fazla birlikte çalıştık. Dirsek dirseğe çalıştığın insanın en iyi arkadaşlarından biri olması büyük şans.

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Ozan Özüm Özbey, Caner Apaydın, Ufuk Işık. Sadece ajansta değil hayatta da etkileri büyüktür. Ve Güney Soykan tabii. İşe onun ekibinde başladım. İlk antrenmanda Jordanla karşılaşmak gibiydi.

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 133. sayısında yayımlandı.