Hayatım Reklam: Odisseas Sevsevme

Hayatım Reklam sayfamızın bu ayki konuğu Alametifarika Kreatif Direktörü Odisseas Sevsevme oldu.

Reklamcı olma sebebim:

Aslında lise yıllarında masa başı bir iş yapmak istemediğimi anlamıştım. Takım elbiselerden, kravatlardan o dönem de sıkılırdım. Bir de her gün masaya oturup aynı işi yapmak bana göre değildi. Ya konservatuvara gidecektim ya da reklamcı olacaktım. Tiyatro yaparsam her gün başka biri olurum, reklamcı olursam her gün farklı bir problem çözerim, böylece sıkılmam diye düşünmüştüm. Konservatuvarı denedim olmadı. İyi ki de olmamış.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Ayırmak yanlış olur. Ama bir Beşiktaşlı olarak “Gururlan” kampanyasını hazırlayan ekibin içinde olmak, Beşiktaş için bir şeyler yapmış olmak her zaman gurur duyacağım bir anı olarak kalacak.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Video oyunu delisi olarak tabii ki BBH London tarafından, 2002 yılında yapılmış XBOX reklamı. John Hegarty ve ekibinin imzasını taşıyor. Bebek, anne karnından fırlıyor, havada yaşlanıp mezara giriyor. ‘’Life is short. Play more’’ diyordu reklamda. Bence hepimizin benimsemesi gereken bir hayat felsefesi. Oyun oynamayı bırakmazsanız çocuk kalırsınız. Çocuk kalmayı başarabilirseniz mutlu kalırsınız.

Kariyerimdeki en iyi an:

Alametifarika’ya geçtiğim an. Hımm, bir de bir keresinde ajanstan saat 15:00’te çıkmıştım, o an galiba 🙂

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Cinsel gücü artıran bir ilaç markasının bayi toplantısında marka için hazırladığımız internet filmini 200 kişiye anlatıp, o 200 kişinin ayağa kalkıp alkışladığı an.

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü:

Hepsi çok değerli insanlar. Ama kariyerimin 4. ayında çalışma fırsatı bulduğum ilk ünlünün Kevin Costner olması unutulmaz bir anı.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Alametifarika’daki ortağım, kardeşim dediğim Ozan Özüm Özbey. Onun varlığı her zaman güç verir. İşleri kolaylaştırır.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Burada üç kişiden uzun uzun bahsetmek gerekir ama ben kısaca özetleyeyim. Sektöre ilk adımı onun sayesinde attığım Ateş Çavdar. Öğrendiğim birçok şeyi borçlu olduğum ve bana kreatif direktörlükten çok abilik yapan Emrah Karpuzcu. Ve tabii ki bu meslekle ilgili bütün doğruları öğreten ve öğretmeye devam eden, yetmeyip her gün hayat bilgisini de öğreten hepimizin ustası Serdar Erener. Huzurlarınızda hepsine teşekkür ediyorum.

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Mart 2017 sayısında yayınlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.