Hayatım Reklam: Mehmet Demirel

Bu sayımızda, Ogilvy Istanbul Creative Group Head’i Mehmet Demirel, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

 Mehmet Demirel                                                    Creative Group Head, Ogilvy Istanbul

Reklamcı olma sebebim 

Öncelikle başka bir meslek sahibi olmamamı değerlendirmem gerekebilir bu soru karşısında. Reklamcı olmasam ne olurdum diye düşündüğümde aklıma sadece mimarlık geliyor. Mimarisi güzel eserin içinde gezmek gibi bir his iyi bir görselin içine dalmak veya sinematik bir reklam filminin parçası olmak. Üretme arzusu ve sonunda onun verdiği haz ile bu mesleği icra ediyorum. 

 

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar 

Kampanyaların her biri birbirinden farklı sebeplerden dolayı gurur veriyor. Mesela mesleğe ilk atıldığımda kendimi içinde bulduğum Fusetea Bu rahatlık nereden geliyo?” kampanyası. Yeri çok başkadır. Dove Rakamların Ötesinde” kampanyası ile kadınların güzelliklerini istedikleri gibi özgürce yaşayabilmeleri için bu baskıya karşı çıkmak istedik. Stratejisi ve sonuçlarıyla gurur duyduğum işlerden biri oldu. 

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam 

Türkiyeden güzel bir örnek olacağını düşündüğüm Atasay Tak sana yakışanı” kampanyası. Beni bu kampanya özelinde en çok etkileyen şey eski Atasay’ı tamamen unutturup yepyeni bir Atasay yaratmış olması. 

Kariyerimdeki en iyi an 

Bence biz bu anlar için yaşıyoruz. İrili ufaklı bu anları ne kadar çok arttırırsak o kadar çok şevkle bağlanıyoruz işimize. Kariyerimdeki en iyi anların bitmemesini diliyorum. Bazen bir onay, bazen bir yayın bazen de işe gelen bir yorum. 

İş hayatımdaki en utandırıcı anım 

Malum ajans nüfusları kalabalık. İsmini unuttuğum insana hitap etmek durumunda kalmak en zor anlarımdan oluyor genelde. Çok da yaşadığım şey maalesef. Hatta bir iş görüşmesinde couple’ım olan bir arkadaşımın adını unutmuştum. 

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan 

Pandemide öğrendim ki ajansta fiziksel olarak bir arada olduğum herkesle çalışmaktan çok mutluymuşum. Kendinle kalmak güzeldi, yetti. 

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler 

Başta beni bu mesleğe yönlendiren Kutlukhan Perker. Kendisi çok farkında olmasa da tanışmamızdan sonra onun önerileri bana bu kapıyı açtı 🙂 Ajans hayatımda da birlikte çalışma fırsatı bulabildiğim herkes kariyerimde büyük etkiye sahip fakat Selim Ünlüsoy başı çeker. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 115. sayısında yayımlandı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.