Hayatım Reklam: Handan Tepe

Campaign Türkiye Aralık 2017 sayısının Hayatım Reklam konuğu Freelance Grafik Tasarımcı Handan Tepe oldu.

Hayatım Reklam: Handan TepeReklamcı olma sebebim:

Öncelikle tasarım karın doyurmuyor 🙂 Reklamsa birçok anlamda seni tasarımın bir adım ötesine götürüyor. Seni besliyor, büyütüyor, biraz da yoruyor ama kesinlikle adrenalin her daim hat safhada. Eğer tasarıma tutkuyla bağlı biriyseniz, reklam sektöründe kendinize çok güzel alanlar yaratabilirsiniz.

İçinde olmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Reklamda klişenin aksine kadın yerine erkek seksapelini kullanıp, reklam litaretürüne “Biscolata erkeği” tanımını sokan Biscolata’nın ilk filmi.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Beğendiğim birçok kampanya var ama ilk aklıma gelen Benetton’un Unhate kampanyasındaki etkileyici portreler. Söylem zaten çok iyi ama film şiirsel anlatımıyla beni gerçekten çok etkilemişti.

Kariyerimdeki en iyi an:

Nisan ayında mezun olduğum Anadolu Üniversitesi Grafik bölümüne konuşmacı olarak katıldım. Yıllar önce oturduğum sıradalardaki gençlerle bir araya geldim. Zamanında benim yaşadığım korkuyu, heyecanı, merakı yaşayan gençlerle muhabbet etmek, kafalarındaki soru işaretlerini azaltmak, çok keyifliydi benim için.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Bizim mesleğimizde utanmaya pek yer yok gibi geliyor. Yoksa burda çok sayardım, müşteri sunumunda beğenilmeyen işler, kreatif direktörden gelen “bu işi kim yaptı” mailleri, tam da hayal ettiğin gibi sonuçlanmayan filmler, sektörü bilmeyen arkadaşının senin reklamına saydırması, uzar liste 🙂

Bir kampanyada beraber çalıştığım en iyi ünlü:

Şuan Bonus’ta Büşra Pekin, Sarp Apak ve Alihan Türkdemir ile çalışıyorum, süper üçlü, çok keyifli geçiyor çekimlerimiz.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Uğurcan Ataoğlu. Kendisini tanımaktan, kendisiyle çalışmaktan, kendisiyle didişmekten çok keyif alıyorum.

Kariyerimde en büyük etkiye sahip olan kişi:

Kenan Ünsal. Bence Türkiye’nin en iyi tasarımcılarından biri. Beraber çalıştığımız süre boyunca ondan çok şey öğrendim. Bende emeği büyüktür.

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye Aralık 2017 sayısında yayımlandı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.