Site icon Campaign Türkiye

Hayatım Reklam: Gizem Arlı Sirkeci

Bu sayımızda, Havas İstanbul Creative Group Head’i Gizem Arlı Sirkeci, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Gizem Arlı Sirkeci,                                          Creative Group Head, Havas İstanbul

-Reklamcı olma sebebim:

Chefs Table’ın bir bölümünde ünlü bir şef benzeri bisoruya şöyle cevap vermişti. 14 yaşımdayken ne yapmak istediğime karar verdim. Ve fikrimi hiç değiştirmedim.” Yaşı tam tutar mı emin değilim ama bendeki de biraz aynı hikaye.

-İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Lezzet dünyası, görselliği, şarkısı, izleyeni acıktırması, konkuru kazandırması hatta sunulduğu halinde hiç değişiklik yapılmadan hayata geçmesi ve markaya olan geri dönüşü sebebiyle Sen BiTat diyebilirim. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

-Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

Diesel Enjoy Before Returning. Müşterisini tanıyan marka, markasını tanıyan ajansla bir araya geliyor, başkalarının daha ilk iç toplantıda eleyeceği bifikri hayata geçiriyor ve tıpkı gezegenlerin aynı hizaya gelmesinde olduğu gibi nadir bişeyler yaşanıyor.

-Kariyerimdeki en iyi an:

İyi geçen toplantı, zor da olsa bulunan bir fikir sonrasında gelen rahatlık, yorucu geçen anlarda yapılan şakalar, çok güzel olmuş elinize sağlık’ın duyulduğu o an, emeklerin karşılığındaki ödül, annenin babanın arayıp az evvel televizyonda denk geldik, emekleriniz boşa gitmesin canım kızım” demesi. Her ne yapıyorsam benim içime sindiğini anladığım an.

-İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Muhakkak vardır ama ben iyilerini hatırlamayı tercih ettim.

-Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Birlikte kahkaha attığım herkes ama en çok canım “karşim” Deniz Dülgeroğlu.

-Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Daha üniversite 1. sınıftayken staj yapmam konusunda teşvik eden ve sonrasında da her önemli dönüm noktasında gözüm kapalı danıştığım canım ablam Duygu Arlı Gürler. Sektörde hiç kimseyi tanımayan bi’ öğrenincinin bi info@ mailine attığı staj başvurusuna dönüş yaparak sektöre kapağı atmamı sağlayan sevgili Güzel Sanatlar Saatchi & Saatchi kreatif koordinatörü Uyum Şanver, her zaman daha iyisini yapmamı sağlayan bugüne kadar birlikte çalıştığım tüm kreatif direktörlerim, yorumuna herkesten çok güvendiğim canım aşkım Tolga Sirkeci. Hiç birinin hakkı ödenmez.

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 118. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version