Site icon Campaign Türkiye

Hayatım Reklam: Eray Hökelek


Bu sayımızda, Havas İstanbul Creative Group Head’i Eray Hökelek, “Hayatım Reklam” köşemizin konuğu oldu.

Eray Hökelek                                                   Creative Group Head, Havas İstanbul

Reklamcı olma sebebim:

Aklımda hiç yoktu aslında, tesadüfen oldu diyebilirim. İstanbul’a gezmeye gelmiştim. Bir arkadaşım “bizim ajansa birini arıyorlar, bence sen yaparsın” dedi. Ertesi gün nerdeyse bomboş bir cv gönderdim, sonraki gün görüştük ve başladım.

İçinde bulunmaktan gurur duyduğum kampanyalar:

Beni yakından tanıyanlar ne kadar fanatik bir Beşiktaşlı olduğumu bilir, ama Fener Ol kampanyasının bir parçası olmaktan çok keyif almıştım. Ayrıca kampanyadan daha geniş çaplı bir şey ama şu anda Arçelik’te adım adım üstüne koyarak gerçekleştirmeye başladığımız marka dönüşümünden de büyük heyecan ve gurur duyuyorum.

Başkası tarafından yaratılmış favori kampanyam:

2018’de Cannes’da Grand Prix alan Budweiser – Tagwords işini her gördüğümde kıskançlıktan çatır çatır çatlıyorum. Klasiklerden Ram – God Made the Farmer işini de çok beğenirim.

Kariyerimdeki en iyi an:

2007’de o zamanki adıyla Grey İstabul’daki ilk iş günüm. Küçük bir ajansta sektöre giriş yaptıktan sonra, nihayet uluslararası bir ajansta kendimi geliştirme imkanına kavuştuğum için çok heyecanlıydım.

İş hayatımdaki en utandırıcı anım:

Hatırladığım çok büyük bir utanç anı yok. Eskiden çok fazla basılı iş yapardık ve nadiren de olsa gözden kaçan ufak tefek hatalar olurdu. Çoğunu kimse fark etmezdi bile ama gazeteyi elime alıp ilandaki o yanlışı görünce kendi kendime yerin dibine geçerdim.

Bu sektörde birlikte çalışmaktan en mutluluk duyduğum insan:

Birlikte çalışmaktan mutluluk duyduğum her kademeden arkadaşım oldu. Ama bence iyi bir couple’ın verdiği mutluluk gibisi yok. Ben art direktör couple konusunda hep şanslı oldum. Nerdeyse hepsi şu an ya Türkiye’de çok iyi yerlerde ya da yurtdışında. Her biriyle çalışmaktan çok çok mutlu olduğumu söyleyebilirim. Bir de her ne kadar insan olmasalar da 4129Grey’de her gün bir sürü köpekle birlikte çalışmanın mutluluğu başkaydı. 

Kariyerimde büyük etkiye sahip olan kişiler:

Dönem dönem farklı ajanslarda çalışmış olsak da dostluğu, bilgisi, yaratıcılığa bakışı ve karakteriyle Volkan Dalkılıç’ın tüm kariyerimde etkisi çok büyüktür. 

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 117. sayısında yayımlandı.

Exit mobile version