Havas’tan “bir başka rekor yıl”ı

Havas’ın 2015 yılında toplam geliri bir önceki yıla göre %17,3 arttı ve 2.19 milyar dolara ulaştı. Şirketin bir numaralı ismi Yannick Bolloré ise bu durumu “bir başka rekor yıl” olarak yorumladı.

İngiltere’deki işlerin kayıtlı geliri, yıllık %18,7 artışla 399 milyon dolar oldu. İngilitere’de organik büyüme 2015 yılında %4,4 olurken şirket bunu yüksek çıtaya karşı yüksek performans olarak tanımladı.

Geçtiğimiz yıl Havas’ın küreselde organik büyümesi %5,1’ken en hızlı büyüme gösteren Asya-Pasifik/Afrika’da %7 ve en yavaş olan Latin Amerika’da %1,3 oldu. Havas UK 2015’in son çeyreğinde gelirinin, 2014 aynı dönemine göre %14,1 artarak 113 milyon olduğunu bildirdi.

Geçen yıl Havas, holding olarak, dijital, teknolojik ve yaratıcılık kaslarını geliştirmek adına 111 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Bunların arasında, merkezi Paris’te bulunan ve İngiltere, kıta Avrupası ve Amerika temelli 600 çalışana sahip FullSix isimli bağımsız dijital dükkan da bulunuyor.

Yannik Bollore konuyla ilgili, “Bu sonuçlar tüm Group’un uzmanlık alanlarının bütünleşmesi ve işbirliğini merkeze alan, müşterilerimize yaratıcılığı, medyayı ve dijitali kusursuz bir şekilde bir araya getirmiş inovatif ve etkili hizmet sunmayı amaçlayan yüksek etkili stratejimizin bir çıktısı. Özellikle müşterilerimize, güvenleri ve sadakatleri için teşekkür etmek isterim. Aynı zamanda böylesine iyi sonuçlar almayı mümkün hale getiren dünya çapındaki 18.000 yeteneğimize de ayrıca teşekkür ederim.” yorumunu yaptı.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.