artwork

Havas Worldwide’a yeni kreatif direktör

10 sene önce

0

Havas Worldwide‘ın yeni iş ve özel projeler geliştirmekten sorumlu global kreatif direktörlüğü görevine, PR şirketi Cake’in kurucusu ve global kreatif direktörü olan Mark Whelan getirildi.

Mark Whelan

Yeni görevinde Havas’ın CEO’su David Jones ve global başkanı Andrew Bennett ile birlikte çalışacak olan Whelan, bir yandan Havas Group’un yürütmekte olduğu sosyal sorumluluk projelerinde görev almaya devam ederken diğer yandan Cake’in projelerinde de çalışacak.

Daha önce CDP, Duckworth Finn Grubb Waters ve şimdiki adı Vizeum olan medya ajansı BBJ’de çalışan Whelan’ın kurucu ortağı olduğu ve 1999 yılında kurulan PR şirketi Cake’i 2008 yılında yaklaşık 18 milyon dolar karşılığında Havas satın aldı.

David Jones, Mark Whelan hakkındaki düşüncelerini şu sözlerle ifade etti: “Mark, Havas ve müşterileri için en önemli çalışmalardan ikisi olan sosyal medya ve sosyal sorumluluk projelerini aldı ve aslında birbirinden farklı olan bu iki ayrı konuyu birbirine bağladı. Mark çok yaratıcı ve içerik oluşturabilen biri.”

 

 

Senin için
Tümünü göster
Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu: “Türkiye bölgesel bir üs…

T.C. Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türkiye’nin sunduğu yatırım fırsatlarını küresel iş...