artwork

Havas Türkiye’de büyük değişim!

11 yıl önce

0

Havas Grubu, Türkiye’deki yeni yapılanmasını açıkladı. Grup, Türkiye’de Havas çatısı altında bulunan 4 şirketi, Havas Türkiye İcra Kurulu koordinasyonunda yeniden yapılandırdı. Bu yapılanmanın yanı sıra, 1 Ocak 2013 tarihi itibarıyla, Erol Batislam, Havas Worldwide İstanbul ajansının yönetimine getirildi. Havas Türkiye İcra Kurulu’nda Erol Batislam ile birlikte Project House’dan Sinan Günal ve Klan’dan Emin Örge yer aldı. Havas, İcra Kurulu yapılanması ile Türkiye’deki dört ajansının daha entegre hizmet üretmesi ve Grubu gelecek yıllarda daha büyük başarılara hazırlamayı amaçlıyor.

2 milyar dolar üzerindeki gelirleriyle dünyanın en büyük reklam ve iletişim gruplarından birisi olan Havas, geçtiğimiz Eylül ayı sonunda EuroRSCG Worldwide ve EuroRSCG 4D ile birçok ülkedeki farklı markalara sahip tüm ajanslarını da Havas Worldwide çatısı altında birleştirerek önemli bir yenilenme geçirmişti. Buna paralel olarak Grubun Türkiye’deki ajanslarından Euro RSCG İstanbul, Havas Worldwide İstanbul, Euro RSCG 4D Istanbul ise Havas Engage Istanbul markalarıyla hizmet vermeye başlamışlardı.

Bu yenilenmenin de bir devamı olarak, Havas, markanın kendi ismini taşıyan ajansı Havas Worldwide Istanbul’u Erol Batislam’ın yönetimine teslim etti. Havas Worldwide Güney Avrupa Bölgesi CEO’su Juan Rocamora, Erol Batislam’ın, 20 yıllık reklam ve iletişim tecrübesinin yanı sıra birçok ulusal ve uluslararası marka ile çalışma deneyiminin Havas Worldwide Istanbul’un CEO’su olarak yeni bir güç ve ivme katacağını, bu sayede Türk reklam ve iletişim pazarının sunduğu önemli fırsatları daha fazla değerlendirmek istediklerini söyledi.

Eş zamanlı olarak, Havas Türkiye İcra Kurulu’nun oluşumunu duyuran grup, bu yeni yapılanmayla ülkedeki 4 ajansı (Havas Worldwide İstanbul, Klan, Havas Engage Istanbul ve Project House) arasındaki işbirliğini ve hizmet çeşitliliğini artırmak, iş geliştirme ve büyüme alanında daha etkin bir sinerjiyi yakalamak amacında olduğunu bildirdi. Erol Batislam’ın aynı zamanda grup ekseninde stratejiden sorumlu yönetici olacağını da açıkladı.

Havas Grubu’nun Türkiye’deki ilk yatırımları olan Havas Worldwide Istanbul, Klan ve Havas Engage’den oluşan Havas Worldwide Türkiye’nin CEO’su Levent Erden’in yılbaşı itibarı ile günlük operasyondan ayrılarak bu görevini bıraktığı; Gruptaki kurucu ortaklık statüsü ve mevcut hissedarlıklarının devam etmekte olduğu, deneyimlerini HavasWorldwide Güney Avrupa Bölgesi ve Havas Türkiye’de danışman olarak iş geliştirme alanlarında sürdüreceği ifade edildi.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Netflix Türkiye’ye karşı ayaklanma

Aynı yüzler, aynı hikayeler, aynı kalemler…...