artwork

Havas marka kimliğini yeniliyor

4 ay önce

0

“Bir logo değişiminden çok daha fazlası”

Ajans, Havas markalı tüm ağları ve çalışan şirketleri yeni ve ortak bir marka kimliği altında buluşturuyor.

Vizyon; ajansı ortaklar ve yetenekler için daha modern, anlamlı ve müşterilerin yön belirlemesini daha kolay hale getirmektir. Conran Design Group‘taki ekip, birleşik marka kimliğini oluşturdu.

Yapılan açıklamaya göre; Havas markalı olmayan ağlar ve faaliyet gösteren şirketler, bireysel kimliklerini koruyacak ancak Havas’a açıkça bağlanan bir tasdik ekleyecek. 20 yıl sonra gelen yenilik; 13 Haziran’da Paris, Londra, Madrid, Mumbai ve New York’ta başladı. Yıl boyunca aşamalı olarak şirket genelinde yaygınlaştırılacak.

Havas Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yannick Bolloré: “Havas sektörümüzdeki en entegre, anlamlı ve eğlence odaklı grup olarak benzersizdir. Yeni kimliğimiz, bir logo düzenlemesinden çok daha fazlası. Hizmet yelpazemizi basitleştirerek ve temel değerlerimizi ön plana çıkararak farkımızı pekiştiriyor ve bize rekabet avantajı sağlıyor. Markamıza güçlü, anlamlı bir ticari varlık olarak bakmamızı ve müşterilerimizin beklentilerini aşan kusursuz iletişim stratejileri sunmak için entegre yaklaşımımızdan yararlanmamızı sağlıyor.” dedi.

Conran Design Group Küresel CEO’su Thom Newton: “Havas markasını anlamlı bir ticari varlık haline getirmek, iki temel zorluğu ele almak anlamına geliyordu. Birincisi, marka mimarisi sistemini entegre ederek ve hizmetlerde yön belirlemeyi optimize ederek müşteri odaklılığı geliştirmek. İkincisi karakteristik, modern bir logo tipi ve pozitif ivmeyi temsil eden imza varlıklarıyla inşa edilen yeni bir görsel kimlik aracılığıyla Havas markasını gerçekten ayırt edici kılmak. Yeni görsel kimlik ve tasdik sistemi, tüm Havas ağlarını ve faaliyet gösteren şirketleri ‘Tek Havas’ olarak sunacak.” dedi.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...