artwork

Havas İngiltere’de büyüyor

10 sene önce

0

Havas 2013 yılının ilk çeyreğinde yıllık gelirinin pek artmadığını bildirse de BETC London’ın Bacardi’yi kazanması İngiltere’de organik yıllık gelirin yüzde 0,7 büyümesini sağladı, yani İngiltere’de Havas büyüyor. İngiltere’de Ideal Standard’ın PR işlerinin kazanılması da büyümeye katkı sağladı.

Havas ilk çeyrek gelirlerinin 386 milyon Euro olduğunu ve geçen yıla göre yüzde 0,3 düşüş, organik olarak da yüzde 0,9 düşüş gerçekleştiğini belirtti.

David Jones

Havas Fransa 2013’ün ilk çeyreğinde yüzde 1,2’lik bir organik büyüme sağladıklarını belirtti. Geçen yıla göre Avrupa’da geri kalan yıllık gelir yüzde 2,4 düştü. Dijital ise iyi bir performans göstermeye devam ediyor, Almanya ve Türkiye iyi bir büyüme sağlıyor.

Havas’ın global CEO’su David Jones grubun 2013’ün ilk çeyreğinde Avrupa pazarındaki keskin gerileme dönemiyle iyi başa çıktığını ve Fransa ile İngiltere’deki kilit pazarlarda iyi performans sergilendiğini söyledi. Ayrıca gelişen pazarların iyi durumda olduğunu; dijital, medya, reklam ve sağlık iletişiminin grubun performansına önemli katkılar sağladığını belirtti.

 

 

 

Senin için
Tümünü göster
Elmaslarla bezenmiş kredi kartıyla daha havalı olun

Kartınızı pırlantalı almaz mıydınız?...

Adidas’tan ‘Boyaya Batırılmış’ enerji dolu ayakkabılar

Los Angeleslı Multidisipliner Sanatçı Cali DeWitt, Adidas Originals’ın klasik Campus...