artwork

Havas ilk çeyrekte gelirlerini arttırdı

11 sene önce

0

Euro RSCG ve MPG Media Contacts ajanslarını bünyesinde bulunduran network, 2012’nin ilk çeyreğinde özellikle Fransa’da gerçekleştirdiği operasyonlar sayesinde gelirlerinde yüzde 7.2 artış kaydettiğini açıkladı. Organik büyümenin ise yüzde 3.5 civarında olduğu tahmin ediliyor.

2012’nin ilk çeyreğinde İngiltere’de pazarlama faaliyetlerindeki azalma nedeniyle Havas’ın gelirlerinde yüzde 0.2 oranında azalma gerçekleşti. Şirket İngiliz pazarında gösterdiği kötü performansı Fransa’da yüzde 5.1 organik büyüme kaydederek bir anlamda telafi etmiş oldu.

Avrupa Birliği ülkelerindeki ekonomik belirsizliğin Avrupa’yı olumsuz etkilediği belirtilse de Almanya ve İtalya tatmin edici büyüme olan ülkeler olarak gösterildi.

Kuzey Amerika 2011’in son çeyreğine benzer performans gösterirken, Asya Pasifik ve Latin Amerika’da büyüme çift haneli rakamlarla ifade edildi.

Havas’ın Başkanı David Jones konu ile ilgili  “Grup 2012’nin ilk çeyreğinde iyi bir  büyüme oranına ulaştı. Özellikle de Avrupa’daki ekonomik sorunlara rağmen Fransa çok iyi performans gösterdi.” dedi.

Havas ilk çeyrekte özellikle Euro RSCG sayesinde Malazya’da Ambank ve İngiltere’de Thomas Cook’la çalışmaya başlayarak 605 milyon Euro elde etmişti.

 

Senin için
Tümünü göster
Häagen-Dazs’tan makarondan ilham alan pop-up

Häagen-Dazs, Londra’daki Covent Garden’da “Aşkın Lezzetleri” adlı pop-up deneyiminin kapılarını...

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Hepsiburada sponsorluk sözleşmesi imzaladı

Hepsiburada milli takımlar ana sponsoru oldu...