Site icon Campaign Türkiye

Havas Group’un vergi öncesi gelirleri arttı

Havas Worldwide ve Havas Media network’lerinin sahibi Havas Group vergi öncesi gelirinin 2012 yılında 190 milyon Euro olduğunu, bunun da dijitalde ve gelişen pazarlarda büyüme sonucu yıllık yüzde 14,5’lik bir artış anlamına geldiğini belirtti.

David Jones

Havas Group’un tam yıl sonuçlarına göre, grubun birleşmiş şirketlerinin 2012 yıllık geliri 1,78 milyar Euro; bu da yıllık yüzde 8,1 artış ya da organik olarak yüzde 2,1 artış anlamına geliyor.

Havas, dijital ve sosyal medyanın yine paylarını arttırdığını ve tüm grubun yıllık gelirinin yüzde 26’sını oluşturduğunu söyledi. Latin Amerika, Asya Pasifik ve Afrika’daki hızlı büyüyen pazarlar yıllık gelirin yüzde 17’sini oluşturuyor.

Yıl içinde uluslararası alanda kazandıkları yeni işler şunlar: BETC, Louis Vuitton’ı, Havas, Intel Asus, Novartis ve GSK’i ve MPG Media Contacts, Mr Porter’ı kazandı.

Havas CEO’su David Jones konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi: “2012 yılı karlılık, organizasyonel yapı ve stratejik büyüme alanlarındaki ilerlememizi yansıtan güçlü bir yıldı. Gelecek yıllarda da ilerleme potansiyelimizi müjdeleyen yıllık kazanç artışımız sürüyor. 2012 yılında hem gelişen pazarlarda büyüdük hem de dijitalde ilerleme kaydettik.”

 

 

Exit mobile version