artwork

Havas Group, Montreal’de AI inovasyon merkezi açıyor

6 yıl önce

0

Havas Group, Montréal’de AI inovasyon merkezi açarak, holding şirketinin müşteri deneyimini geliştirmeye odaklanacağını söyledi.

Havas Group, Montreal'de AI inovasyon merkezi açıyor

Yapılan açıklamaya göre merkez, 2020 yılı sonunda, AI, veri bilimi, müşteri deneyimi tasarımı ve programlama alanında 60 uzman istihdam edecek. Ayrıca merkezde bir artırılmış gerçeklik (AR) stüdyosu da bulunacak.

Bu yeni oluşum, BETC, Havas New York ve Havas Montréal iş birliği ile hayata geçiriliyor. Havas Group, merkezin Avrupa ve Kuzey Amerika’daki müşteriler için yapay zeka ile desteklenerek marka ve müşteri deneyimlerini geliştirmek için teknoloji, veri ve yaratıcılığı birleştireceğini söyledi.

Havas Group’un genel müdürü ve üst şirketi Vivendi‘nin başkanı Yannick Bolloré, yaptığı açıklamada “Montreal’in inovasyonun beyni ve bir AI teknolojisinin sıcak yatağı olması, Havas Montréal’i markalara yönelik AI tabanlı çözümlerin geliştirilmesinde tam hizmet desteği sağlamak için ideal bir ajans haline getiriyor. Bu bize pazarda benzersiz bir pozisyon sağlıyor. Yeteneklerimizi geliştirmemize ve aynı zamanda müşterilerimizin markasını ve CX performansını geliştiren yeni teknolojiler ve çözümler sunmamızı sağlıyor” dedi.

Havas Montréal’in başkanı ve CEO’su Jan-Nicolas Vanderveken de şunları ekledi: “İnovasyon merkezinin açılışı, Havas Montréal’in ulusal müşterilerimize yeni bir uzmanlık deneyimi sunma ve ajansı inovasyonun merkez üssü konumuna getirme stratejisinin bir parçası. İnovasyona ve markaların müşteri deneyimlerine yatırım yapan bir ağın parçası olmaktan onur duyuyoruz.

İnovasyon merkezinin gelişimi, Vanderveken ve Havas Montréal’in müşteri deneyiminden sorumlu başkan yardımcısı Pierre-Benoît Lemieux tarafından yönetilecek.

Publicis Groupe da dün Microsoft iş birliği ile AI platformu Marcel’i tanıtmıştı.