artwork

Havas CEO’su David Jones görevinden ayrıldı!

10 sene önce

0

Havas ve Havas Worldwide’ın CEO’su David Jones görevini bıraktı. Jones’un yerine Havas’ın yeni CEO’su olarak Yannick Bolloré atandı. Havas’ın en büyük hissedarı olan Vincent Bolloré’ın oğlu olan Yannick Bolloré’ın hemen yeni görevine başlayacağı açıklandı.

Jones’ın Havas Worldwide’daki sorumluluklarını ise başkan yardımcısı Andrew Bennett üstleniyor. 1988’den bu yana Havas’ta görev yapan ve 2011’de Havas Media dahil tüm network’ün CEO’su olan David Jones’un yeni bir teknoloji girişimi kurmaya hazırlandığı belirtildi.

David Jones, saat 19:00’da (TSİ) Campaign ile yaptığı telekonferans görüşmesinde şu açıklamalarda bulundu: “Eğer endüstride kalmayı tercih etseydim bu Havas’tan başka bir yer olmazdı. Ancak her zaman bir girişimci olma arzum vardı. Önümde görmezden gelemeyeceğim bir fırsat bulunuyor. Sosyal medya ve sosyal sorumluluk benim iki tutkum. Yeni girişimim ikisini de barındırıyor.”

Andrew Bennett ise telekonferansta, “Yannick ve Havas’ın lider takımıyla birlikte stratejilerimizi uygulamaya devam edip, başarılı yolculuğumuzu sürdüreceğiz” dedi.