artwork

Happy Education Academy “Dijitalde #AşKendini” diyor

4 yıl önce

0

Dijital pazarlama alanında uzman ve sektörün önde gelen isimlerine sahip kadrosuyla Happy Education Academy, Eylül ayında online eğitim hayatına başlıyor.

Happy Education Academy; geleneksel kalıpların dışına çıkan ve eğitimde fark yaratmayı amaçlayan yeni nesil bir akademi olarak dijital pazarlama eğitimleri vermeye başlıyor. Sektörün önde gelen pazarlama eğitmenleri, profesyoneller ve dijital dünyaya ilgi duyan öğrenciler bir araya gelerek online, yüz yüze ve interaktif olarak uygulamalı dijital eğitimleri alabilecek.

Happy Education Academy’nin Kurucu Ortağı Tunç Berkman Academy’nin neden kurulduğunu şu sözlerle anlatıyor: “Uzun yıllardır eğitim alanında özellikle de dijital eğitim konusunda bir şeyler yapmak istiyordum. Kendi çalıştığım şirketlerde de ekiplerimin kişisel gelişimleri için ve onların profesyonel gelişimlerine destek olmak için tecrübelerimi paylaşmaya çalışıyordum. Normal derslerin dışında öğrendiğimiz konuları gerçek hayata nasıl aktarmak gerektiğinin ve pratikte bu bilgilerin nasıl kullanılması gerekliliğinin bilincindeydim. Happy Academy aslında bu amaçla kuruldu. Çalışanların pratik yapabilecekleri ve bu pratikteki bilgileri gerçek hayata entegre ederek, doğru şekilde kullanabileceklerini öğreteceğimiz bir akademi olsun istedik.

Bizim programımız ‘Dijital Pazarlama’ ile başlıyor. Son dönemde dijital dünyadaki gelişmeler ve COVID – 19 ile birlikte insanların evde kalması ile dijitla mecraların, sosyal medyanın daha aktif kullanılıyor olması markaların bu alanlara daha bilinçli yatırım yapmasını gerektiren bir ortam oluşturdu. Son 5 senedir her ne kadar dijital büyüse de şu anki ihtiyaç çok daha farklı. Bizim üniversitelerimizde dijital pazarlama ile ilgili çok spesifik eğitim ve programlar mevcut değil. Bu açıdan da buradaki bilgiyi tamamlayabilmek, pazarlama ve iletişim bölümlerinden mezun olan kişileri daha iyi bir şekilde geliştirebilmek için ‘Happy Education Academy’yi kurduk.”

Happy Academy’i dijital eğitime ilgi duyan herkes için keyifli, eğlenceli bir eğitim platformu olarak tanımlayan Berkman, dijitali doğru anlatabilmek için farklı yöntemler kullanarak; dijitaldeki araçları ve araştırma yöntemlerini anlama, öğrenme, pratik kullanıma uyarlama ve raporlama ile sonuçlandırarak keyifli bir öğrenim deneyimi kazanacakları bir ortam yaratmaya çalıştıklarını vurguluyor.

Happy Academy programlarını incelediğimizde bütünselliğe önem verildiği gözümüzen kaçmıyor. ‘Pazarlama nedir’ ile başlayan program; pazarlamadaki dinamikler, pazarlamadaki insan psikolojisi, pazarlamadaki diğer mecralar ve dijitalin pazarlama içerisinde büyüme şekli ile daha sonra biraz daha spesifik konu başlıkları olan 7 adet eğitim modülü planlanmış. Her bir modül birbirinin tamamlayıcısı. Topluluk Oluşturma (Building Audiences), Sosyal Medya (Social Media), Programatik (Programmatic), Ölçümleme (Measurement), Medya Planlama (Media Planning), Google Reklamları (Google Ads), Display Reklamcılık (Display Advertising), Dijital Medya Planlama (Digital Media Planning), Arama Optimizasyonu (SEO) da eğitim programları arasında.

Kimler katılabilir?

Happy Education Academy’nin ilk modülü üniversite öğrencilerine, yeni mezunlar ve pazarlama sektöründe 5 – 10 yıl aralığında uzman çalışanlara yönelik. Daha sonra her yaş grubundan ve profesyonel seviyeden kişilerin katılabileceği ek modüller de yer alacak. Happy Education Academy programları ‘Digital Pazarlama’ eğitimleri kapsamında online olarak 8 Eylül 2020, Salı günü başlıyor.

Ağustos ayı içerisinde Happy Education Academy Sosyal Medya hesapları üzerinden yapılacak ‘Tanıtım Webinarı’ ve ‘Açık Dersler’ ile katılımcılara ders içerikleri ve programlar hakkında detaylı bilgi de aktarılacak.

Ayrıntılı Bilgi için www.happy.academy adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

Bu yazı, ilk olarak Campaign Türkiye’nin 102. sayısında yayımlanmıştır.