artwork

Hangi gıdalar evcil hayvanlarımız için zararlı?

1 yıl önce

0

TBWA NZ ve Southern Cross, evcil hayvanlar için ‘zararlı yiyecek uyarı sembolü’ yarattı

New Zealand Veterinary Association tarafından desteklenen “Paws Off!” kampanyası, yiyecek ve içecek markalarının CMO’larını ambalajlara etiket yapıştırmaya çağırıyor.

Yiyecek aramak riskli olabilir, özellikle tüylü dostlarımız yeni bir şeyler denemek istediğinde… Doğada şansını denemek yeterince riskli ancak artık insanların tükettiği gıdaları yemenin cazibesine teslim olmak daha da tehlikeli.

Çoğu insan, (evcil veya sokakta yaşayan) hayvanları kasıtlı olarak zehirlemeye çalışmıyor ancak kendileri için sağlıklı olanın aslında köpekler veya kedilere iyi gelmeyebileceğini bilmeden, onları ‘daha sağlıklı’ yiyecekler ve artıklarla besleyerek iyilik yaptıklarını düşünebiliyor.

TBWA NZ tarafından yapılan Southern Cross Pet Insurance‘ın yeni girişimi, evcil hayvanları gıda zehirlenmesinden korumayı amaçlıyor. ‘Paws Off!’, hayvanlar için zararlı içeriklere sahip tüm gıda ambalajlarının üzerinde ücretsiz olarak kullanılabilen bir uyarı etiketi.

Projenin destekçileri, yiyecek ve içecek markası CMO’larını yardıma çağırıyor. Southern Cross Pet Insurance Ürün ve Pazarlama Başkanı Bridgette Muir: “Tüm yiyecek ve içecek markalarının dikkatini bu konuya çekmek istiyoruz. Bu proje tamamen içgörü odaklı ve gerçekten dönüşüm potansiyeline sahip, daha fazla evcil hayvanın hayatlarını en iyi şekilde yaşamalarına ömürlerini uzatmalarına yardımcı oluyor. Üreticilerin, tedarikçilerin ve perakendecilerin ambalajlarında ve iletişimlerinde bu sembolü kullanmalarını istiyoruz.”

Kampanya, Kiwi evcil hayvan sahiplerinin üçte birinin günlük yiyeceklerin hangilerinin köpekler ve kediler için zararlı olabileceğini bilmediğini gösteren bir araştırmaya dayanıyor. Aşağıdaki video; üzüm, kuru üzüm, avokado, sarımsak ve soğan gibi görünüşte sağlıklı gıdaların bile köpekler ve kediler için zehirli olabileceğini gösteriyor.

Kedi-köpek ayrımı yapmayacak şekilde Seachange Studio yardımıyla özenle tasarlanan evcil hayvan sembolü, pawsoff.co.nz adresinden kullanım bilgileriyle birlikte indirilebiliyor. Tüm markaların kullanabilmesi için sembolün ücretsiz olarak edinilebilmesi, daha çok evcil hayvanın güvenliğini sağlayacak.

Künye
Reklamveren: Southern Cross Pet Insurance
Ürün & Pazarlama Başkanı: Bridgette Muir
Pazarlama Müdürleri: Kristen Gernandt, Anna Holley
Ajans: TBWA/New Zealand
Sosyal: Eleven NZ
CCO: Shane Bradnick
Yaratıcı Yönetmenler: Ashley Wilding, Daniel Davison
İş Yönetimi Başkanı: Simon Mills
Kıdemli Müşteri Yöneticisi: Angelica Molina
Planlama Direktörü: Luke Kelly
Ajans Yapımcısı: Jodie Hari
Sosyal Medya İş Direktörü: Monique Porteous
Editör: Hayden Cook
Tasarım Ajansı: Seachange Studio
Medya Ajansı: MBM NZ

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign Asia

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...