artwork

Handmade: Furkan Taşlı

1 yıl önce

0

Handmade sayfalarımızın bu ayki konuğu Alametifarika’da Art Director olarak çalışan Furkan Taşlı…

 Furkan Taşlı                                                                                                                     Art Director

 

Furkan Taşlı 1990’ların ortasında doğdu. 14 yaşına kadar “iyi ki” dediği epilepsi hastasıydı. Hastalıktan dolayı, bilgiyi hatırlama zorluğu çekiyordu. Bu yüzden, bütün ilkokul hayatı boyunca sınıfın sondan birincisi veya başarılı olduğu dönemlerde ikincisi olurdu.

Ta ki, sekizinci sınıfta resim hocası “Furkan sen çok güzel çiziyorsun, güzel sanatlar okusana” diyene kadar. Samsun Devlet Güzel Sanatlar Lisesi’nin sınavına girdi, kazandı; dördüncüydü. Lisenin ortalarında ailesiyle birlikte İstanbul’a taşındı. Sonra da reklamla tanıştı.

Bu mesleğe dair bir şeyler öğrenmeye, peşinde koşmaya, emek sarf etmeye çok erken başladı. Birçok arkadaşının ileride hangi işle uğraşacaklarını bilemedikleri yaşlarda o neyle uğraşacağını biliyordu. Bu yüzden çok şanslı olduğunu düşünüyor. Yeditepe Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’ne girdi. Üçüncü sınıftayken stajını Alametifarika’da yaptı. Şu anda da Alametifarika’da Art Director olarak görevine devam ediyor.

 

Ailemi, bir şeyler çizerek para kazanılabildiğine ikna ettiğim an…

Bana en çok ilham veren…

Eğer reklamcı olmasaydım…

Girişimciliğin bana öğrettiği en önemli şey…

Kedim “Şanslı” ile ilk tanıştığımız an…

Teknoloji manyaklığım, hayalgücüm ile birleşirse…

 

Bu yazı ilk kez Campaign Türkiye’nin 129. sayısında yayımlandı.