artwork

Halkbank’ın yeni reklam filmi yayına girdi

6 yıl önce

0

Yeni yılda 80. kuruluş yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan Halkbank’ın yeni reklam filmi yayına girdi. “Halk İster Halkbank Yapar” kampanyası kapsamında hazırlanan filmde, Halkbank’ın halkın adını taşımaktan gurur duyduğu, isminin hakkını vermek ve halka layık olmak için çalıştığı mesajı veriliyor.

2018 boyunca hayata geçirecekleri projelerle 80 yıldır olduğu gibi ülkeye değer katmaya devam edeceklerini vurgulayan Halkbank Kurumsal İletişim Daire Başkanı Yalçın Kaya şunları ifade etti: “Halkbank’ın hayatına dokunduğu insanlarla ilişkisini anlatan sıcak bir film olmasını arzu ettik. Adını halktan almanın getirdiği sorumluluğa vurgu yapan filmde, farklı sosyal yaşantılardan, yaşlardan, meslek gruplarından insanların hayatlarından kesitleri ve taşıdıkları ismin hakkını nasıl verdiklerini ekrana taşıdık. Melih Kibar imzalı reklam filmi müziğimiz, filmde aktarmak istediğimiz duyguyu daha da pekiştirdi. Halkbank’ın 80 yıldır taşımaktan gurur duyduğu adına layık olmak için gösterdiği gayreti bu filmle görünür kılmaktan son derece memnunuz.”

Halkbank’ın reklam filminde adı Çetin olan ve emeğiyle geçinen inşaat işçisinin, adı Bilge olan ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan genç bir köy öğretmeninin, adı Yüksel olan ve çalışmaktan yılmayan bir gencin ve bebeğine Umut adını veren marangoz bir babanın hikayesi olmak üzere dört farklı insan hikayesi anlatılıyor. Yaratıcı fikri AndBrand’e ait reklam filminin prodüksiyonunu Kalafilm üstlendi. Serter Tırmık’ın yönetmenliğini yaptığı filmin müziği ise besteci Melih Kibar imzası taşıyor.

Künye
Reklamveren: Halkbank
Reklam Ajansı: AndBrand
Reklam Veren Temsilcileri: Yalçın Kaya, Gül Yılmaz, Ayşe Güneş, Meltem Güney, Yekta Kutay Tözün, Dila Alkan, Bilge Ceviz, Side Yaylalı
Kreatif Direktör: Çağrı Çelik, Saadettin Konukseven
Yaratıcı Ekip: Haydar Öztürk, Nafiz Oksar, İlkay Saltık, Caner Doğan, Salih Küçük, Mert Reisoğlu, Cengiz Şahin
Marka Ekibi: Özge Şatır, Tutku Top, Sinem Çelenk
Yapım Şirketi: Kalafilm
Yönetmen: Serter Tırmık
Müzik: Melih Kibar