Hakemlik hakkında ne kadar biliyorsunuz?

Samsung, Euro 2020 öncesinde sürükleyici ‘hakemlik görevi’ deneyimine ev sahipliği yapıyor. Futbol taraftarları, Video Hakem Uygulaması (VAR) kararlarına karşı yargılarını test edebilecekler.

Elektronik markası Samsung’un Londra, King’s Cross’ta marka deneyimi sunan amiral gemisi Samsung KX, bu hafta başlayacak olan Euro 2020 turnuvası öncesinde insanları hakem olmaya davet ediyor.

Sürükleyici oyun deneyiminde, futbol taraftarlarına bir hakemin yerine geçme ve video yardımcı hakem (VAR) kararlarında söz sahibi olma fırsatı veriliyor.

Katılımcılar; elle oynama, ofsayt, penaltı ve fauller dahil olmak üzere bir dizi simüle edilmiş tartışmalı VAR kararını gözden geçirebiliyor ve daha sonra verilen dokunmatik ekranda kararlarını kaydedebiliyorlar.

Pop-up deneyim, King’s Cross Coal Drops Yard’da Samsung KX mağazasının dış alanında yer alıyor.

Kubbe şeklindeki deneyim, Samsung’un ultra ayrıntılı 8K izleme deneyimi sağlamak için tasarlanan NEO QLED 8K TV serisi aracılığıyla sunuluyor.

Futbol taraftarlarının %85’inin modern futbol maçlarının kuralları karşısında şaşkına döndüğünü ve kafa karışıklığına neden olan bir dizi düzenlemelerin olduğunu ortaya çıkaran araştırma sonrasında bu kampanyanın başlatılmasına karar verildi.

Samsung KX ayrıca, eski İngiliz futbolcu Karen Carney tarafından sunulan ve oyun kurallarının gizemini çözmeyi amaçlayan “Futbolun kuralları” başlıklı bir içerik serisi oluşturdu. İçerik, Samsung Galaxy S21 mobil cihazı kullanılarak 8K olarak çekildi.

Samsung Showcase KX Direktörü Tanya Weller, VAR Challenge’ın “futbol severlerin sahaya çıkıp oyun hakkında ne kadar bildiklerini göstermeleri için mükemmel bir fırsat” olduğunu söyledi.

Künye

Kampanya Tasarım ve Yönetimi: Taylor Herring

İçerik Üretimi: St Mark’s Studios

Kurulum ve Tasarım: PLB Group

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.