artwork

Haftasonu sosyal medya reytingleri

9 sene önce

0

Survivor, Pazar gecesini Üç Adam’ın katılımıyla lider tamamladı. Eser Yenenler, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un skeçleriyle izleyicileri sadece ekran başına değil Twitter’a da kitledi. Survivor’da adaların da birleşmesi sadece sosyal medya reytinglerinde değil TNS reytinglerinde de programın dün akşam açık ara birinci olmasını sağladı.

Diğer programların haftasonu performansına baktığımızda ise Medcezir’in Pazar gecesi yayınlanan Survivor’ı yakından takip edip %32,45’lik bir reyting aldığını görüyoruz. Üçüncü Survivor’ın Cumartesi günkü bölümü, dördüncü Şevval Sam, Levent Yüksel, Ali İhsan Varol, ve Seda Bakan’ın katıldığı Beyaz Show oldu.

Somera etkileşim skorlarına baktığımızda ise, reytinglerde iyi bir performans sergilememesine ve yine yayın saatinin değişmesine rağmen Çalıkuşu’nun oldukça yüksek bir etkileşim skoruna sahip olduğunu görüyoruz. Bu yüksek skorun nedeni de dizinin fanlarının attıkları mesajların içeriği, yani diziyle ilgili atılan mesajların Twitter’da oldukça yüksek bir etkileşim yaratıp, beğenildiği, ve retweet edildiği anlamına geliyor.

Tematik kanallarda ise haber ve spor programlarının bu haftasonu öne çıktığını görüyoruz. Haber Türk’de Pelin Çift’in sunduğ Öteki Gündem birinci olurken, ikinciliği CNN Türk’deki Başka Şeyler aldı. Fenerbahçe’nin şampiyonluğunu ilan ettiği Pazar akşamı ise NTV’nin fenomen spor programı %100 futbol üçüncü ve ve beşinci.

25-27 Nisan tarihlerine ait Somera’nın sosyal medya performans infografiği;

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’ yi ziyaret edebilirsiniz.

Senin için
Tümünü göster
Yaşam maliyeti krizi için ajanslardan yeterli destek gelmiyor

Geçen yıl ajansların yarısından azı personele yaşam maliyeti krizi için...

WPP müşterileri AI ile daha ilgi çekici içerikler üretebilecek

WPP ve Nvidia, reklamverenler için yapay zeka destekli içerik motoru...