Site icon Campaign Türkiye

Häagen-Dazs’tan makarondan ilham alan pop-up

Deneyim, pasta şefi Pierre Hermé tarafından ortaya çıkarılan iki yeni dondurma çeşidinin piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geldi.

Strawberry & Raspberry ve Double Chocolate Ganache, macarondan ilham alan iki dondurma aroması. Etkinlik, Häagen-Dazs ile Fransız pasta şefi Pierre Hermé arasındaki iş birliğini kutladı.

“Flavours of Love”ın arkasındaki yaratıcı konsept, Momentum Worldwide ajansı tarafından tasarlandı ve ziyaretçileri Paris veya Roma gibi daha geleneksel seçimler yerine yazın Aşk Şehri olarak Londra’yı düşünmeye teşvik etti.

Çiftler, en sevdikleri şarkılar ve anılar hakkında konuşmaya teşvik ederek romantizmi ateşlemeyi amaçlayan bir anketi doldurmadan önce deneyime gizli bir dondurucu kapısından girdiler ve tadım menüsünün keyfini sürdüler…
Aşk teması, Häagen-Dazs’ta aşçıbaşları tarafından yaratılan yiyeceklere de yansıdı. Menüde beze bazlı First Impression; çikolata ve karpuz aromalı Love Is Blind; çikolata ve ahududunun birleştiği True Love yer aldı.

Dondurma tutkunları, Häagen-Dazs’ın sosyal kanallarında yarışmalara girerek aktivasyon için bilet kazanma şansını yakaladı.

Häagen-Dazs İngiltere başkanı Jose Alves: “Bu ‘Aşk Şehri’ kampanyasıyla Londralılar’ın tutkusunu ateşlemek ve sadece şehre olan sevgimizi değil, şehirde yaşayanlar arasındaki sevgiyi de kutlamak istedik.

Pierre Hermé ile iş birliği içinde hazırlanan yeni tatların, tüketicilerimize olağanüstü deneyimler sunmak için yenilikçi şekillerde kullanıldığını görmek bana keyif veriyor.” dedi.

Deneyim, markanın web sitesinde yayınlanan ve ziyaretçileri Londra’nın Primrose Hill ve British Museum gibi romantik ve kültürel noktalarına yönlendiren bir “Aşk Haritası”nı da içeren daha büyük bir kampanyanın parçasıydı.

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version