artwork

Häagen-Dazs’dan kurucu ortağına jest

12 ay önce

0

Häagen-Dazs, tanınmamış kadın kurucusunu Gül Projesi ile onurlandırdı

Häagen-Dazs, Dünya Kadınlar Günü öncesinde kadın Kurucu Ortağı Rose Mattus‘u onurlandıran ve “geri durmayan” kadınları destekleyen küresel kampanya; Gül Projesi’ni (The Rose Project) başlattı.Forsman & Bodenfors New York tarafından kavramsallaştırılan proje, başarıları ve toplumsal katkıları nedeniyle tanınmayı hak eden, dünya çapında çığır açan kadınları desteklemek için 100.000 dolarlık burs vaadinde bulunuyor.Girişim, kocası Reuben Mattus ile birlikte Häagen-Dazs’ı kuran Mattus’u onurlandırıyor. Hem lezzetlerden sorumluydu hem de pazarlamayı yönetti ve markanın kuruluşunda etkili oldu.

Gül Projesi için insanlar kendilerini veya tanıdıkları diğer kadınları aday gösterebilir. Bu adaylardan 50 kişilik “Geri Durmayan Kadın” kısa listesi oluşturulacak. Adaylar daha sonra burs için değerlendirilecek ve beş başarılı Gül Projesi “onur sahibi”nin her biri; çalışmalarına devam etmeleri, kendilerini geliştirmeleri veya seçtikleri bir hayır kurumuna bağışta bulunabilmeleri için 20.000 $ hibe kazanacak.

Mattus’un katkısını onurlandıran küresel çaptaki yeniden markalaşma da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde başlatılacak. “Rose Mättus. Kadın tarafından kurulan işletme. Kuruluş 1960”, mağazalarda ve markanın sosyal kanallarında Häagen-Dazs logosuna eşlik edecek.

Häagen-Dazs Küresel Marka Deneyimi Direktörü Clare Brosnan şunları söyledi: “Rose Mattus’un hikayesinin, yetenekli ve çoğu zaman onurlandırılmamış kadınlara kendi hikayelerini paylaşmaları ve aynı zamanda başkalarını hibeler için öne çıkarmaları için ilham vermesini umuyoruz.

Gül Projesi’nin lansmanı, Dünya Kadınlar Günü’nün çok ötesinde; kadınları ve toplumsal cinsiyet eşitliğini desteklemeye yönelik uzun vadeli taahhüdümüzle amacımızı doğrudan harekete geçiriyor.”

Dünya Kadınlar Günü’nde marka ayrıca Avrupa, Latin Amerika, Asya ve Orta Doğu’daki 100 Häagen-Dazs mağazasında bir top vanilyalı dondurma dağıtacak.

The Rose Project, Capture Communications tarafından yönetildi.

Künye
Yaratıcı İş ve Tasarım: Love
Sosyal Strateji: BrandCrops Madrid

 

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Senin için
Tümünü göster
Barilla’dan Sevgililer Günü İçin Romantik Bir Dokunuş

Barilla ile Sevgililer Günü: Makarna ile Sevgiyi İfade Etmek...

Happy People Project üst üste ikinci sene Super Bowl’da

Happy People Project imzalı reklam filmi iki senedir dünyanın en...

Disney’den Epic Games’e 1,5 milyar dolar yatırım

Eğlence endüstrisinin en büyük şirketlerinden Walt Disney, video oyunu geliştiricisi...