Günün Trendi: Uzun sanal mesai

Nicola Kemp, Günün Trendi olarak sürekli çalışma durumunda olmanın baskısını ele alıyor.

Reklam endüstrisinin tanınmış isimlerinden Nicola Mendelsohn Facebook EMEA başkan yardımcısı olarak atandığında, haftada dört gün çalışacak olması manşetlere yansımıştı.  Aslında reklam ve pazarlama dünyasında en iyi yetenekleri çekmek ve elde tutmak  için esneklik sunmak önemli.

Yaşadığımız dijital dünyada sürekli online olmak iş dünyasının en önemli sorunlarından biri haline geldi. Pazarlamacılara esneklik sağladığı izlenimi veren teknoloji aslında sürekli bağlantıda olma durumuyla esnekliği yok ediyor.

Protecter&Gamble FutureWorks NDB’nin başkan yardımcısı Nathan Estruth konuyla ilgili yazısında, “Akıllı telefonların, tabletlerin, Facebook ve mekan bazlı Foursquare, ShopKick gibi uygulamaların hızla yaygınlaşmasıyla ev ve iş arasındaki sınırlar giderek bulanıklaşıyor.  İş, artık belli bir mekanı ya da günün belli bir zaman dilimini kapsamıyor, kişi her an her dakika işiyle birlikte oluyor. ”

Dolayısıyla sürekli online iş dünyasının ihtiyaçları günlük hayatın her alanına yayılıyor. Future Foundation araştırmasına göre 16-34 yaş arası kişilerin neredeyse yarısı iş e-mail’larını yatakta kontrol ediyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.