artwork

Günün Trendi: Post-dijital pazarlama davranışları

10 sene önce

0

Marketing Magazine Editörü Nicola Kemp, pazarlamacıların temel vizyonlarını kaybetmeyi nasıl önleyebileceklerini anlatıyor:

Pazarlama endüstrisi resesyon sonrası tüketici davranışlarını “yeni normal” olarak benimserken, düşünme şekillerindeki dönüşümün dijital çağ tarafından ele geçirilmesinin önlenmesi zorunlu hale geliyor.

Pazarlamacıların dijital olarak desteklenen bir dizi veriyle çalışmalarını sürdürdüğü big data döneminde, bu kişilerin sanal değişim tsunamisine rağmen dikkat çekici şekilde sabit kalan temel duygusal vizyonlarını kaybetmesi oldukça kolay. Araştırma şirketi 2CV Yöneticisi Mark Bagnall bu konu hakkında, big datanın birçok yönden insanlığın dijital egzost dumanı olduğunu söylüyor ve “Veriler işin arka planında, orada bir yerde bizi bekliyor ama biz buna rağmen insanların hala insan olduklarını hatırlamalıyız” diyor.

Ne tüketiciler ne de pazarlamacılar artık teknolojinin esiri değiller. iPhone, iPad ve akıllı telefon uygulamaları gibi teknolojiler bir arada bulunmaya başladıklarından beri teknoloji “istenilen, arzu edilen” olma statüsünü korumakta zorluk çekmeye başladı. Somersby Cider’ın kampanyası gibi çalışmalar, akıllı markaların tüketicilerin teknoloji kültüne gülmeye hazır olduklarını fark ettiklerini, pazarlamacıların ise bunun aynısını yapmaları gerektiğini gösterdi.

Pazarlamacılar güncel olaylar dışında gelişen korkularının üstesinden gelmeliler ve sürekli sıradaki büyük gelişmenin ne olacağının izini sürmeliler. Birçok marka için en büyük tehdit, dijital gelişmelerle bağlantıda olmamaları değil. Onlar için en büyük tehdit, tüketicilerinin temel ihtiyaçları hakkındaki görüşlerini ve işlerinin temelindeki uzun vadeli vizyonlarını kaybetmeleridir.

 

 

Senin için
Tümünü göster
IWC ve Lewis Hamilton, Tourbillon İçin İş Birliği Yapıyor

IWC ve Lewis Hamilton, Formula 1 Yarışlarından Esinlenen Bir Tourbillon...

Snapchat AR Kurumsal bölümünü kapatıyor

Snapchat, reklamverenlere AR araçları sağlama sözü vererek AR Kurumsal bölümünü...

Uber Eats’ten spor belgesel serisine özel “tadım menüsü”

Mother tarafından oluşturulan kampanyada, Man v Food sunucusu Adam Richman...