Gunn Report en iyi televizyon ve basın reklamını açıkladı

1999 yılından beri her yıl yayınlanan ve yılın en başarılı basın ve televizyon reklamlarını açıklayan Gunn Report, bu kez tüm zamanların en çok ödül alan televizyon ve basın reklamlarını açıkladı. Her yıl büyük ödül törenlerinin kazananlarını değerlendirerek hazırlanan rapora göre, 2012’nin en çok ödül kazanan ve Canal+ için hazırlanan “The Bear” reklamı, aynı zamanda Gunn Report’un 14 yıllık tarihindeki en çok ödül alan televizyon reklamı oldu.

Tüm zamanların en çok ödül kazanan reklamının YouTube’ta sadece 1 milyon kez izlenmesi bazı tartışmalara neden oldu. Ancak reklamın Fransızca olması ve sadece  Fransa sınırları içerisinde yayınlanması gibi nedenlerden dolayı video paylaşım sitesinde az izlendiğine inanılıyor. BETC Paris tarafından hazırlanan reklamda, bir evin oturma odasında duran ayı postunun çok televizyon seyretmesinin ardından yönetmen olmaya karar vermesi ve yönetmenliğe giden yoldaki maceraları anlatılıyor.

Canal+ “The Bear” – BETC Paris

Gunn Report’a göre, JWT Shangai tarafından bavul markası Samsonite için 2011’de hazırlanan “Heaven and Hell” reklamı tüm zamanların en başarılı basın reklamı olarak seçildi. Reklam, ayrıca Gunn Report tarihindeki en çok ödül kazanan basın reklamı olma özelliğine de taşıyor.

Samsonite “Heaven and Hell” – JWT Shangai

 

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.