artwork

Güneşi Beklerken haftasonunu lider kapattı

10 yıl önce

0

Güneşi Beklerken dün akşamki performansı ve yayın sırasında kullanılan #zeykertehlikede hashtag’iyle Survivor’ın haftalardır yenilemeyen birinciliğini alt üst ederek haftasonunu lider kapattı.

Kanal D’nin geçen yaz başlayan dizisi %27,97’lik reytingle Somera reytinglerinde 2-4 Mayıs tarih arasında diğer yapımları geride bıraktı. Kullanıcılar dizide yayınlanan Gripin şarkısı hakkında konuşurken senaryonun sürükleyiciliği ve gerilimin artması da yüksek sosyal medya reytingi yakalamasını sağlamış.

Etkileşim skoruna baktığımızda ise Güneşi Beklerken yine listede öne çıkarken Medcezir’in Beyaz Show ve Survivor’ı geride bıraktığını görüyoruz. Bu da kullanıcıların Medcezir hakkında attıkları mesajların onu takip eden programlara göre daha çok sevildiğini ve Twitter’da daha çok paylaşıldığını bize gösteriyor.

Tematik kanallarda ise bu haftasonu haber kanallarının ağırlığını görüyoruz. TRT Haber özelinde 1 Mayıs hakkında atılan eleştirel mesajlar kanalın sosyal medya reytingini yükseltmiş. Haber Türk’deki Öteki Gündem programında ise tavuk üreticiliği konusunun işlenmesi sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekmiş ve sağlığa zararları üzerinde durulmuş. Ancak Somera’nın listesindeki tüm 5 programında etkileşim skoru bazın altında kalmış yani atılan mesajlar diğer kullanıcılar tarafından yeterince retweet edilmemiş ve beğenilmemiş.

2-4 Mayıs tarihlerine ait sosyal medya performans infografiği;

Sıralamanın devamı için www.somera.com.tr’yi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Senin için
Tümünü göster
Campaign Big Global Awards 2024: Kazananlar açıklandı

Başvurular ve kazananlar dört kıtadan geldi...

Walmart, Vizio’yu 2,3 milyar dolara satın alıyor

Walmart, Amazon ile rekabet edebilmek için hızla büyüyen reklamcılık işini...

Tinder’dan yeni kimlik doğrulama sistemi

Tinder yeni kimlik doğrulama sistemini ABD ve İngiltere’de kullanıma sunuyor...