Güne ayak uyduracağız ve üreteceğiz

Zorlu bir seneyi geride bırakıyoruz…

Çok çalıştık, düzenli olarak değiştik, dönüştük. Reklam ve pazarlama iletişimi sektörü olarak hızlı olmayı, adapte olmayı çok iyi bildiğimizi bir kez daha kanıtladık.

Reklamverenlerimizin aldığı hızlı aksiyonlar, ajanslarımızın hızlı çözümleri ile ayaktayız. İleti- şimde kaldık, yaratıcılığımızı güçlendirdik, kol kola girdik, yenilendik ve ilerledik.

Düzenli olarak üyelerimizle online buluşmalar gerçekleştirdik, anketler düzenledik, sonuçlarını paylaştık. Üyelerimizin neredeyse tamamı Mart ortası itibariyle evden çalışmaya başladı. Dö-nemsel olarak ihtiyaçlarına ve salgının seyrine göre belli kişi sayılarıyla ofislerini kullanan, dönüşümlü çalışma modelleri geliştiren ajanslarımız oldu. Önümüzdeki dönemde de hibrit modelle-rini göreceğiz, hatta görmeye başladık bile. Ekipler hem evden ve/veya uzaktan çalışmaya devam ediyor, hem de ofislerini kullanıyor. Yeni çalışma modellerini sektör olarak beraberce dene-yimleyeceğiz.

Bizim işimizin merkezinde her zaman insan ve yaratıcılık var. Sektörümüzün en büyük kaynağı da insan. Bu gerçeği teknoloji ile birleştirdiğimiz noktada da başarıya ulaşıyoruz. Bu dönemde hem teknolojiyi kullanan hem de insanı odağa alanların yüceldiğini görüyoruz. Bunu başaranla-rın 2021’e de öncülük edeceklerini düşünüyorum.

2020’de çok çalıştık, birbirimize tutunduk, paylaştık, dayanışarak güçlendik. 2021’de de aynı şe- kilde devam edeceğiz. Çok çalışacağız, güne ayak uyduracağız ve üreteceğiz.

 

Volkan İkiler

Reklamcılar Derneği Başkanı

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 107. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.