Guinness yeni reklamında alkol yanında su tüketmeyi teşvik ediyor

Guinness yeni reklamında alışılmışın dışına çıkıyor ve insanları daha bilinçli bir şekilde alkol tüketmeye yönlendiriyor.

Guinness, cumartesi günü Paris’te 2019 Six Nations Rugby şampiyonasının başlangıcıyla aynı tarihe denk gelecek şekilde sorumluluk taşıyan bir kampanya yarattı.

Etkinliğin sponsoru olan Guinness, eski rugby oyuncusu Brian O’Driscoll ve Lawrence Dallaglio’yu bir araya getirdi. Bir barda oturan O’Driscoll ve Dallaglio, birlikte bir bardak Guinness Clear (kelimenin tam anlamıyla markalandırılmış bir bardak musluk suyu) yudumluyor.  

Reklam, bira içimini hafifletmek için insanları bir bardak su içmeye teşvik ediyor. Barda su sipariş etmekle alakalı toplumsal damgaları yok etmeyi amaçlıyor.

Gerçek Guinness düşkünleri, en sevdikleri markaya sadık kalarak hem vücutlarındaki su dengesini koruyor hem de çok harcama yapmamış oluyor. Marka bu mesajı reklamda, bira pazarlama kitabındaki tüm klişeleri atlamadan (bira bardağı, içeceğin bardağa dökülüşü, bar masası, …) vermeye çalışıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.