Guinness Afrika’dan siyaha dair cesaret verici kampanya!

Guinness Afrika, “made of black” adlı kampanyası için yeni reklam filmini yayınladı. Kampanya ilk olarak bu hafta MTV Base Africa’da yayınlandı.

Abbott Mead Vickers BBDO tarafından yaratılan reklam, Ekim ayında markayı portföyüne ekleyen BBDO Afrika ofisinin marka için yaptığı ilk iş.

Kanye West’in “Black Skinhead” şarkısı işliğinde siyahi insanların performanslarını sergilediği reklam, Rouge Films aracılığıyla Sam Brown tarafından yönetildi. Fuse ODG ve Phyno gibi müzik sanatçıları Twitter gibi sosyal medya kanalları üzerinden, mesajlarıyla kampanyaya devam edecek.

Kampanyanın Kreatif Direktörlüğünü AMV BBDO’dan Mike Schalit yaparken, Mike Sutherland kampanyayı yazdı ve Anthony Nelson Art Direktörlük görevini üstlendi.

Guinness Küresel Marka Direktörü Mark Sandys konuyla ilgili olarak: “Guinness ikonik bir marka olmakla beraber, olağanüstü ve benzersiz pazarıyla da ünlü. #madeofblack de bu açıdan aykırılık göstermiyor. Bu kampanya, kendisini olduğu gibi ifade etmekten korkmayan bireylerin bu tutumu için bir kutlama niteliği taşıyor” dedi.

Kampanyanın tanıtım filminin sonunda, farklı insanlara dair “black story”leri seçim izlemek de mümkün.

Kaynak: Campaign UK

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.