artwork

Gucci dönüşen pop-up’a ev sahipliği yapıyor

2 yıl önce

0

Gucci, 100. yıl dönümüne yaklaşırken Shoreditch’te mağaza açtı; zamanla evrilecek ve değişecek çok duyusal deneyimleri ve perakende alanını kapsayan bir pop-up yarattı.

“Gucci Circolo Shoreditch”, Mimar Sir David Adjaye tarafından sanatçılar için özel bir ev ve stüdyo olarak tasarlanan bir binada yer alıyor. 4 Ekim’de kapılarını ilk açtığında konuklar, Alessandro Michele tarafından tasarlanan Aria koleksiyonunun çeşitli bölümlerinde bir anlatı yolculuğunu keşfetmişlerdi.

Zemin katta küratörlüğü Idea Books tarafından yapılan; ender moda, sanat ve fotoğraf kitaplarının bulunduğu özel bir kitapçı. Özelleştirilmiş alan; koyu renkli, ahşap panelli duvarlar ve Gucci’nin glade baskılı duvar kağıdı ile yapıldı.

Üst katta bulunan dinleme salonu, Gucci’nin müzikle uzun süredir devam eden bağlantısını kutladı. Özel ekranlar; Billie Eilish, Sir Elton John ve Arlo Parks gibi sanatçıların küratörlüğündeki plaklar ile dolduruldu. Dinleme salonu ayrıca Gucci’nin yüzüncü yılını kutlamak için derlenmiş özel bir çalma listesi indirme fırsatı sunuyor.

Pop-up’ta ziyaretçiler, hafta boyunca Londra’nın yaratıcı topluluklarına ev sahipliği yapacak olan Gucci kafede kahvelerini yudumlayabiliyor.

15 Kasım’da ikinci aşama için yeniden açılan dış mekan, perakende ve kütüphane alanları “yeniden kaplandı”. “The Hacker Project”in evine dönüşen dış kısım, Balenciaga logosunun vurgularıyla tamamlanan bir tasarım haline geldi. Zemin kattaki merkezi perakende alan, artık zemini kaplayan “GG” monogramlarına ve koleksiyonu sergileyen yansıtıcı gümüş enstalasyonlara sahip. Kütüphane bir Aria podyum deneyimine dönüştü; koleksiyonun filmi, podyumda görülen kameralar, flaş ampulleri ve bitkilerle dolu odayı yansıtıyor.

Bu sırada Gucci kafe ve dinleme salonu aynı kaldı. Mağaza, metamorfozun üçüncü ve son aşamasına gireceği 5 Aralık 2021 tarihine kadar mevcut haliyle açık kalacak.

XYZ, projeyi üretmek için Hotel Creative ile birlikte çalıştı.