Guardian’dan “Cumhuriyetçi” butonu

Guardian, internet sitesinde kraliyet bebeğiyle ilgili daha fazla haber görmek istemeyen okurları için bu haber içeriklerini saklamaya yarayan “Cumhuriyetçi” butonu hizmeti sunuyor.

Cambridge dükü ve düşesi, William ve Kate’in evlilik töreniyle dünya çapında ana akım medyada kendine bolca yer bulmaya başlayan kraliyet ailesi haberleri çoğu insanın merakını cezbetmekle birlikte, Cumhuriyetçiler için rahatsız edici olabiliyor.

Bu durumu hesaba katan Guardian, William ve Kate’in doğacak çocuğuyla ilgili haberleri engelleyerek yerlerine kraliyet odaklı olmayan makaleler getirecek bir buton tasarladı. Haber sitesi daha önce de, William ve Kate’in 2011’de gerçekleşen evlilik töreni ve Kraliçe’nin 2012’deki altmışıncı yıl dönümü ile ilgili haberleri filtreleyen benzer bir uygulama sunmuştu.

Sitenin dünkü ana sayfası “Cambridge Düşesi, doğum yapmak üzere hastaneye yatırıldı” haberini gösteriyordu. Guardian, kraliyet doğumunu “büyük bir haber” olarak kabul ediyordu ama bazı okuyucular, çoğu ana akım medya araçları tarafından 24 saat boyunca kullanılan bu haberle ilgilenmeyecekti.

Guardian sözcüsü Cumhuriyetçi butonuyla ilgili şu yorumu yaptı: “Her ne kadar tahta yeni bir varisin gelmesi büyük bir haber niteliği taşısa da bazı okuyucularımızın diğerlerine göre, geniş kapsamlı bu haberimizle ilgili daha az içerik okumak isteyeceklerini biliyoruz. Bu yüzden kraliyet düğünü ve altmışıncı yıl dönümü törenlerinde olduğu gibi, onlara Cumhuriyetçi/Kralcı butonuyla internet sitemizin ana sayfasında kraliyet bebeğiyle ilgili haberleri saklama olanağı sunduk.”

Kaynak: Marketing Magazine

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.