Grup 7, Polonya’nın sesi olacak

Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. yıldönümü nedeniyle oluşturulan kültür programı kapsamında, 2014 yılı boyunca Türkiye’de 100’ü aşkın kültür ve sanat etkinliği gerçekleştirilecek. Polonya kültürünü uluslararası alanda tanıtmayı amaçlayan bu etkinliklerin iletişim çalışmaları G7Art tarafından yürütülecek.

 

Polonya ve Türkiye diplomatik ilişkilerinin 600. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Adana ve Mardin’de Polonyalı ve Türk sanatçıların yer alacağı sayısız konser, sergi, film gösterimi, atölye ve söyleşi düzenlenecek. Tüm bu etkinlikler Adam Mickiewicz Enstitüsü’ne bağlı bir platform olan Culture.pl’in koordinatörlüğünde gerçekleşecek.

Culture.pl’nin “600 Yıl” kültürel etkinlikleri kapsamında işbirliği içinde olacağı sanat kurumları arasında  Sakıp Sabancı Müzesi, Pera Müzesi, Istanbul Modern, CerModern, İstanbul Teknik Üniversitesi, Istanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı ve SALT bulunuyor.

Referansları arasında, İstanbul Modern, İş Sanat, Borusan Kültür Sanat, Baksı Müzesi, Masumiyet Müzesi, İletişim Yayınları, Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali ve Zorlu Çocuk Tiyatrosu gibi kültür ve sanat kurumları bulunan Grup 7, kültür ve sanat iletişimini 2012 yılından bu yana G7Art birimi üzerinden yürütüyor.

 

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.