Site icon Campaign Türkiye

GroupM Türkiye’de üst düzey atama

EssenceMediaCom’un yeni CEO’su Zafer Tipigil oldu. 1976 Ankara doğumlu Zafer Tipigil 1995 yılında Robert Lisesi’nden, 1999’da Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Üniversite sonrasında sırasıyla Penajans Darcy ve Total İletişim reklam ajanslarında müşteri ilişkileri bölümlerinde çalışan Zafer Tipigil, 2001 senesinde Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.’ye Reklam ve Medya Uzmanı olarak geçti. Ford Otosan’da çalıştığı yaklaşık 10 yıl boyunca Satış Pazarlama bölümünde binek araç ürün müdürlüğü, saha satış ve pazarlama stratejileri ekiplerinde muhtelif sorumluluklar üstlendi.

2010 yılında Mindshare Medya Hizmetleri’ne katılan Zafer Tipigil, burada müşteri ilişkileri, iş geliştirme ve dijital dönüşüm alanlarında ekip liderliği yaptı ve ajansın başarılarına katkıda bulundu. 2020’de The Coca-Cola Company’de Türkiye, Kafkaslar ve Orta Asya bölgesinin IMC Direktörlüğü, 2022’de The Walt Disney Company Türkiye’de DTC Growth ve Strategy Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Zafer Tipigil iş dışında spor ve müzikle ilgilenmeyi ve seyahat etmeyi seviyor. GroupM Türkiye CEO’su Tolga Üner Zafer’in deneyimi ve empatisi ile EssenceMediacom’da çıtayı daha da yükselteceğine hiç şüphem yok. Eminim ki GroupM’e de birçok alanda büyük katkı sağlayacaktır. Yeniden, aynı amaca koşan büyük bir takım olarak çalışacağımız için çok mutluyum.

Kendisi ve tüm paydaşlarımız için hayırlı olsun." EssenceMediacom Türkiye CEO’su Zafer Tipigil: "Beni her zaman için öğrenmeye ve yenilenmeye sevk eden bu sektöre ve birlikte çalışmaktan keyif aldığım bir takıma dönmüş olmaktan dolayı mutlu ve heyecanlıyım. Varlık sebebimiz olan iş ortaklarımızın hedeflerine ve tüm paydaşlarımızın memnuniyetine odaklanarak işlerimizi geliştirmeye devam etmeyi hedefliyoruz. Kariyerindeki başarılarının yanı sıra kişisel ilgi alanlarındaki tutkusu ve liderlik vasıflarıyla Zafer Tipigil, sektördeki etkileyici yolculuğunu sürdürmekte. Kendisini yeni görevi için tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Exit mobile version