artwork

GroupM Türkiye, Mindshare, Wavemaker, m/SIX ve The&Partnership’in yeni liderleri belli oldu

4 yıl önce

0

Demet İkiler’in GroupM EMEA CEO’luğu görevine getirilmesinin ardından GroupM Türkiye’de de yeni atamalar gerçekleşti.

Dünyanın önde gelen medya yatırım yönetimi grubu GroupM’in Türkiye ofisi yönetim organizasyonu için önemli atamalar gerçekleşti. GroupM Türkiye liderlik yapısında yeni isimlerin atanması ile Bülent Yar, Neslihan Olcay, Serdar Aytok ve Aslıhan Anarat Çötelioğlu’nun yeni görevleri belli oldu.

Geçtiğimiz hafta içinde Demet İkiler, GroupM EMEA bölgesindeki 27 ülkenin yönetimini üstlenerek, EMEA CEO’su olarak atanmıştı. Bu gündem yaratan atama sonrası GroupM’in Türkiye organizasyonu içinde bazı önemli değişiklikler ve atamalar gerçekleşti. Bu kapsamda daha önce GroupM içinde deneyimi ve kritik rolleri olan isimlerin yeni görev alanları belirlendi.

Mindshare, MediaCom, Wavemaker, m/SIX, The&Partnership, Ingage, DirectComm ve Xaxis’in dahil olduğu %24’lük pazar payı ile açık ara kesintisiz lider pozisyonuna sahip GroupM Türkiye’de atamalar şu şekilde gerçekleşti:

26 yıldır reklam sektöründe yer alan Bülent Yar 2016 yılından bu yana Mindshare CEO’su olarak görev almaktaydı. 2018 Ekim ayından beri de ek şapka ile GroupM Chief Media Officer görevini de yürüten Bülent Yar, Nisan ayı itibariyle Demet İkiler’den bayrağı teslim alarak GroupM Türkiye CEO’su olarak görevine devam edecek.

Kariyerinde 27 yılı geride bırakan Wavemaker CEO’su Neslihan Olcay, Mindshare CEO’su olarak atandı. 16 yıldır GroupM bünyesinde ve 2011 yılından beri GroupM yönetim masasında yer alan, 2017 yılından beri IAB Avrupa’nın Eğitim Komitesi Başkanlığını ve 2019 yılı başından beri IAB TR Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Neslihan Olcay, bu görevlerine de devam edecek.

19 senedir GroupM çatısı altında bu zamana kadar MEC eş genel müdürlük ve Wavemaker COO’luk görevlerini yerine getirmiş, 2018 yılından bu yana The&Partnership ve m/SIX ajanslarının Genel Müdürlüğü görevini yürüten Serdar Aytok ise Wavemaker CEO’su olarak görevine devam edecek.

The&Partnership ve m/SIX Genel Müdürlük görevine ise 17 senedir Mindshare’de üst düzey yönetici olarak görev yapan Aslıhan Anarat Çötelioğlu atandı.

2015 yılında Mediacom CEO’luğu yapmak grup bünyesine katılan Tolga Üner, gruba katıldığı ilk günden beri bir çok yeni kazanımla Mediacom’un büyümesini sağladı, Mzone’un kurulması ile de sorumluluk alanını genişletti ve ekibe de çok değerli kişilerin katılmasını sağladı. Üner, önümüzdeki dönemde de Mediacom ve Mzone liderliğini sürdürmeye devam edecek.

Yeni atamalar hakkında konuşan GroupM EMEA CEO’su Demet İkiler ise “20 senedir GroupM’i birlikte yönettiğim ve bu hikayeyi birlikte yazdığım ekip arkadaşlarım grubumuzun ivme kazanarak daha da büyümesini sağlayacak. GroupM Türkiye, yönetimim de olan EMEA bölgesi içerisinde öncelikli pazarlarımdan biri olarak güçlenmeye, müşterilerimiz ve iş ortaklarımız için endüstriyi daha iyi hale getirmeye, değer yaratmaya devam edecek. Yeni dönem için hepimiz çok heyecanlıyız.” dedi.