GroupM, directComm’un çoğunluk hissesini aldı

GroupM, Türkiye’deki hizmetlerini genişletmek adına dijital ve CRM ajansı directComm‘un çoğunluk hissesini satın aldığını açıkladı. Dünyanın önde gelen küresel medya yatırım yönetimi operasyonu, 2000 yılında kurulan ve entegre doğrudan pazarlama şirketi olarak dijital pazarlama, CRM, etkinlik ve sosyal medya alanlarında hizmet sunan directComm’un çoğunluk hissesini alırken, GroupM Türkiye CEO’su Demet İkiler, “directComm Marketing Group’un bünyemize katılması Türkiye’deki operasyonumuza önemli bir katkı sağlayacak. directComm’un CRM ve dijital pazarlamadaki deneyimi, yeteneklerimizi artıracaktır. Bu ortaklığın müşterilerimize sunacağı avantajlardan dolayı çok heyecanlıyım” dedi.

Müşterileri arasında Eczacıbaşı Holding, Türk Telekom, Siemens ve Sony Mobile bulunan directComm Marketing Group CEO’su Sanem Oktar, “GroupM’e katılmaktan dolayı çok mutluyuz. Dünyanın önde gelen medya yatırım grubunun bir parçası olmanın getirileri açıkça ortada. CRM analitiği ve veri temelli kampanyalar ve ölçümleme yeteneğimizle GroupM’in müşterilerine fayda sağlayan çözümler sunmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Türkiye’de WPP şirketleri, 2014 yılında 120 milyon dolarlık bir gelir etti. Türkiye’de WPP şirketleri bünyesinde yaklaşık 1300 kişi çalışıyor.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.