Gresi Sanje, EdCom’a seçilen ilk Türk başkan oldu

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Gresi Sanje, Paris’te düzenlenen Avrupa Reklam Eğitimcileri Derneği’nin (EdCom) Genel Kurulu’nda başkanlığa seçildi.

Yaklaşık 45 delege tarafından oylanan EdCom’un Genel Kurulu’nda çoğunluğun kararı ile başkan olan Sanje, EdCom’a seçilen ilk Türk başkan oldu.

Gresi Sanje, “EdCom’un bugüne kadar başkanları hep İngiliz oldu, o nedenle bazı kaygılarım vardı. Seçim sonuçları açıklanırken oldukça heyecanlıydım. İki rakibim de oldukça iyi adaylardı ama sonuçta başkanlığı güzel bir oyla aldım” dedi.

Sanje, “EdCom, Avrupa Reklamcılar Derneği EACA’e bağlı bir oluşum, ikisinin de merkezi Brüksel’de, sekreteryası ortak ve EACA Türk Reklamcılar Derneği dahi Avrupanın tüm Reklamcılar Derneklerinin üye olduğu üst bir çatı, Effie ödülleri dahil birçok etkinliğin de sahibi. Genel anlamda böyle bir oluşumun içinde Türk bir başkan seçilmiş olması onlar için de oldukça değişik. Bu yıl Brüksel’de Effie ödül törenine EDCOM Başkanı sıfatıyla katılacağım için oldukça mutlu olduğumu itiraf etmeliyim“ dedi.

Avrupa çapında 40’ın üzerindeki okul ve üniversiteyi uzman sektör çalışanları ve iletişim endüstrisiyle bir araya getiren EdCom’un amacı ajanslar ve akademi tarafından yürütülen projeler geliştirerek öğrencilerin pratik becerilerini geliştirmek.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.