Greenpeace’in analizleri Enerji Masası sitesinde

44 yıldır iklim değişikliği, çevre ve ekoloji alanında kampanyalar yürüten Greenpeace, daha sağlıklı bir gelecek amacıyla yeni bir site kurdu.

Artan enerji ihtiyacını karşılamak için insanlar petrol ve kömür gibi fosil yakıtlara yöneldi ve nükleer gibi tehlikeli teknolojilerden yararlanmaya başladı. Tüm bunlar da beraberinde çeşitli sağlık problemini, nükleer felaketleri ve iklim değişikliklerini getirdi. Greenpeace de tüm bu enerji piyasasıyla ilgili analizleri “Enerji Masası” isimli sitede topladı.

Küresel ve Türkiye olmak üzere tüm analizleri değerlendiren sitede dünya enerji piyasalarında değişen paradigmalar, gelişmeler, finansal kuruluşların enerji alanındaki son yatırım analizleri ve sürdürülebilir yatırımlar alanındaki çalışmalar bulunuyor.

Sitenin editörü İbrahim Çiftçi “Biz Greenpeace olarak yaşanan bu değişimin görünür kılınması ve de bu alanda çalışanların gelişmeleri derli toplu şekilde adım adım takip edebilmeleri için ‘Enerji Masası’ adını verdiğimiz bu siteyi hazırladık” diyerek sitenin kuruluşunu da özetliyor.

 

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.