Göz kamaştırıcı parlaklıkta ve kırılamayan bir ampul

Uluslararası La Francophonie organizasyonu yeni tanıtım kampanyası için metafor olarak göz kamaştırıcı parlaklıkta ve kırılamayan bir ampul kullanıyor. TBWA\Paris imzasını taşıyan filmin yönetmen koltuğunda Vincent Gibaud oturuyor.

Film yaşlı dede ve torununu kırılmayan ve devamlı parlayan bir ampulü bulmalarıyla başlar. Önce dede, sonra başkaları ve neredeyse dünyanın geri kalanı ampülü yok etmeye çalışırlar. Filmde ampul, La Francophonie’nin, insan hakları, eğitim, araştırma ve Fransızca gibi konularda Fransızca konuşulan tüm ülkelerin örgütlenmesinin gücü için bir metafor olarak kullanılıyor.

Kuruluşun genel sekreteri Michaëlle Jean, bu “yok edilemeyen” ümit düşüncesinin neden örgütle bu kadar çok bağdaştırıldığını açıklıyor. Michaëlle, “Francophonie, yalnızca ulusların ve hükümet liderlerinin değil, beş kıtanın üzerinde de insanların ve savaşmaya hazır nesillerin de misyonu olduğu sürece, yıkılmaz olacak” diyor. “Evrensel değerlerimizin, ilkelerimizin, haklarımızın ve özgürlüklerimizin test edildiği bu karanlık zamanlarda milyonlarca kadının, erkeklerin ve gençlerin güç ve enerjisiyle, gün geçtikçe cesaretleniyoruz. Fransız dili, onları bağımsızlığımız ve üstesinden gelinmesi gereken zorlukların karşısında birlikte hareket etmelerini sağlayan şeydir.”

1970 yılında kurulan La Francophonie’nin bu ilk reklam kampanyası. Ve film, ilk kez 17. Francophonie Zirvesi‘nde tanıtıldı. OIF (Uluslararası Frankofon Örgütü), 30 gözlemci ülke ile birlikte 58 üye devlet ve hükümetten oluşmaktadır. Organizasyon demokrasi, eğitim, eşitlik ve insan haklarının desteklenmesine odaklı politik ve iş birlikçi eylemler yürütüyor.

Künye

Reklamveren International Organisation of La Francophonie
Ajans TBWA\Paris
Metin Yazarı Glen Troadec, Fabien Duval
Kreatif Direktör Benjamin Marchal, Faustin Claverie
Yapımcı Alexandra Chavane, Seìbastien Pribile
Animasyon Faouzi Hamnadi, Julien Cortey, Julien Maret, Faustine Merle, Thomas Landrein
Karakter Animasyonu Vincent Gibaud, Ceìcile De Gantes, Florian Pasquier
Yönetmen Vincent Gibaud
Prodüksiyon Şirketi Jungler

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.