artwork

Google’ın eski pazarlamacısı artık Facebook’ta

10 sene önce

0

Facebook; Motorola ve Google’ın eski pazarlama patronu Gary Briggs’i yeni yaratılan chief marketing officer pozisyonuna getirdi.

Sosyal ağın en kıdemli pazarlamacısı, ürün pazarlamanın başkan yardımcısı Eric Antonov 2010’dan beri liderliğini yaptığı Facebook’un pazarlama operasyonu bölümünü bırakıyor. Antonov, bundan sonra bir eğitim projesini yürütmeyi amaçlıyor.

Briggs, Google Motorola’yı satın almadan önce Google’da tüketici pazarlama direktörlüğü görevindeydi. Satın almadan sonra, Briggs’in sorumluluğu iki markanın reklamlarını düzenlemek ve “simple and emotional” mesajına daha büyük bir önem vermekti.

Facebook’un tüketici pazarlama direktörü Rebecca Van Dyck, daha önce Antonov’u açıkladığı gibi, şimdi de Briggs’in şirket bünyesine katıldığını ilan edecek.

Facebook, ilk televizyon reklamını Nisan ayında yayınlamıştı.

Wieden+Kennedy’nin yaratıcısı olduğu reklam filmi, Facebook’un ana sayfadaki haber akışı sayesinde “sıkıcı bir iş seyahatinin daha az sıkıcı olabileceğini” gösteriyordu.

Reklam İngiltere televizyonlarında hiç gösterilmedi ama sosyal ağ, ana sayfasının bilinirliğini artırmak için viral kampanyayı diğer pazarlarda kullandı.

Kampanya, Facebook kullanıcılarının telefon üzerinden arkadaşlarıyla nasıl iletişimde kalacağını gösteren 60 saniyelik bir spot da içeriyordu.

Kaynak: Brand Republic

 

 

Senin için
Tümünü göster
Gaming İstanbul’a GAME+ desteği

NVIDIA GeForce NOW powered by GAME+’ın (GAME+) sponsor olduğu Gaming İstanbul...