Google’dan 2022 Dünya Kupası’na özel “mini oyun”

Google, 2022 Dünya Kupası maçlarına özel olarak bir mini futbol oyunu çıkardı. Aynı zamanda Google’dan oynanabilen ilk multiplayer oyun özelliği taşıyan oyun, Dünya Kupası heyecanı sürerken futbolseverlere açıldı.

Google’ın tasarladığı mini oyun, futbolun en büyük etkinliği öncesinde taraftar etkileşimini artırmak için mükemmel bir yöntem. Oyun yeni keşfedilse bile milyonlarca insan şu an arama motoru üzerinden yeni güncellemeyi test ediyor. Oyun içinde her Dünya Kupası maçı için mini oyunlar var ve her iki takımdan taraftarların altın gol atmalarına ve takımlarının sayısını dijital olarak milyonlara çıkarmalarına olanak tanıyor. Marka daha önce 1’e 1 oyuncu ve 4’e 4 Cadılar Bayramı tabanlı çok oyunculu Petank gibi bazı etkinlikleri bünyesinde barındırmıştı. Yeni FIFA oyunu da bunlara benzer tek kişilik bir MMO oyunu.

Oyunu etkinleştirmek için, mobil cihazınızda “dünya kupası” terimini Google’da aramanız yeterli. Oyun, hem Android hem de iPhone’larda çalışıyor ve milyonlarca hayranın hemen erişmesini sağlıyor. Google, The Keyword blogunda yeni eklemeyi detaylandıran bir gönderi paylaşmasa da, şirketin mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı haberi Twitter’da paylaşmıştı.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.