artwork

Google, Türkiye’de 2019’un arama trendlerini yayınladı

4 sene önce

0

Google “Yılın Arama Trendleri”ni yayınladı. Arama motoru, 2019 yılında Türkiye’de en çok arananları hazırladığı liste ile açıkladı.

Google’ın açıkladığı ‘’Yılın Arama Trendleri’’ listesine göre bu yıl Türkiye’de genel kategoride en çok “İstanbul Seçim Sonuçları 2019” aranırken, isimler kategorisinde “Emine Bulut”, şarkılar kategorisinde Reynmen’den “Derdim Olsun” şarkısı, diziler kategorisinde ise “Mucize Doktor”, yemek kategorisinde ise “revani” yer aldı.

Genel kategorisinde en çok arananlar
Türkiye’de 2019 yılında Genel kategorisinde en çok arananların başında İstanbul Seçim Sonuçları 2019 geliyor. Listenin devamında ise Geleceğe Nefes, YSK, deprem, sigara fiyatları, Dolar kuru, askerlik son dakika, EYT, İstiklal Marşı 10 Kıta ve Notre Dame Katedrali bulunuyor.

2019’da en çok aranan isimler
Google’ın açıkladığı 2019 yılında en çok aranan isimler listesinde ise kocası tarafından öldürülen Emine Bulut’un adı ön plana çıkarken, İstanbul seçimlerini kazanan Ekrem İmamoğlu ve kanserden dolayı hayatını kaybeden Neslican Tay da listede yer alıyor. Listenin devamında ise Palu Ailesi, Tarık Ünlüoğlu, Kerimcan Durmaz, Dilber Ay, Ayşen Gruda, Devran Çağlar ve Demet Akbağ bulunuyor.

2019’da en çok aranan diziler
Google’da 2019 yılında en çok aranan diziler Mucize Doktor, Zalim İstanbul, Her Yerde Sen ve Game Of Thrones oldu.

2019’da en çok aranan şarkılar
Reynmen’in ‘’Derdim Olsun’’, Fatih Bulut’un ‘’Çok Sevdim Yalan Oldu’’, Şanışer’in ‘’Susamam’’ ve Norm Ender’in ‘’Mekanın Sahibi’’ adlı çalışmaları Türkiye’de bu yılın en çok aranan şarkıları arasında bulunuyor.

2019’da en çok aranan ”nasıl yapılır” sonuçları
2019’un lezzet trendleri hakkında ipuçları içeren yemek kategorisinde ise televizyonlardaki yemek programlarının etkisi de gözlemlendi. Bu yıl listenin ilk sıralarında revani, kestane, limonata, sütlaç ve kapuska yer aldı.

Senin için
Tümünü göster
Adidas’tan özel resmi Euro 2024 maç topu

Adidas, her vuruşu gerçek zamanlı olarak algılayan Resmi Euro 2024...

Domino’s’tan pizza fırınlı elektrik bisikletli servis

Domino’s, yerleşik pizza fırınlarına sahip radikal teslimat elektrikli bisikletlerini piyasaya...