Google, The Funday Times’ı geri getiriyor

Google, The Funday Times’ı geri getirmek için News UK ile ortaklığa gitti. Uncommon Creative Studio, Channel 4 iş birliğini de içeren kampanyaya ait reklamlar yayınladı.

Sokağa çıkma yasağının kaldırılması ve okulların tatil edilmesiyle aynı zamanlarda Google, İngiliz halkının yazdan en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olmayı amaçlayan bir kampanyada News UK ve Channel 4 ile iş birliği yaptı.

Uncommon Creative Studio tarafından geliştirilen reklam; TV’de, açıkhavada, dijital ve sosyal mecralarda yayınlanacak.

“Bu yaz ne arıyorsunuz?” başlıklı kampanya, 1989-2007 yılları arasında The Sunday Times’da yer alan çocuk eki “Funday Times”ın basılı yayınının geri dönüşü ile geçmişe götürüyor. “İlk buluşmada nasıl iyi bir izlenim bırakılacağı” gibi stres yaratabilecek konularda tavsiyeler veren TV reklamlarını da kapsıyor.

Artırılmış gerçeklikten yararlanan ve Google Arama yeniliklerini içeren Funday Times’ın sekiz sayfalık dört eki, haziran ayı boyunca The Sunday Times ile birlikte, mobil telefon veya tablet aracılığıyla okuyuculara erişilebilir olacak.

Channel 4’da yayınlanan reklamlar, plan boyunca temmuz ayına kadar yer alacak. Ayrıca C4, All 4 ve yayıncının sosyal kanallarında platformlar arası bir ortaklık olacak.

Kampanya, Virgin Radio ve Times Radio’da ücretli sosyal ve canlı okumalarla desteklenecek. Funday Times eki, en çok satan 1.200 Tesco süpermarketi mağaza içi promosyonu ile satışa çıkarılacak. News UK’in influencer pazarlama ajansı The Fifth, ortaklığı teşvik etmek için influencer aileleri işin içine katıyor.

Kampanyanın, Talon ve OMG DOOH ile birlikte çalışan açıkhava ayağında Google, saat, hava durumu ve konum gibi bilgiler ile yerel olarak uygun dinamik içerik sunacak.

Künye
Reklamveren: Google
Ajans: Uncommon Creative Studio
Yönetmen: Josh Tenser
Medya Planlama ve Satın Alma: OMD UK

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.