artwork

Google suyun farklı halleriyle sıra dışı bir deneyim tasarladı

10 ay önce

0

Google, tasarımının “su ile şekillendiğini” göstermek için “tam vücut” deneyimi yaratıyor

Google, konukları en yeni donanım tasarımı için suyun nasıl ilham kaynağı olduğunu keşfetmeye davet eden “tüm vücut” duyusal bir deneyim yarattı.

Her yıl Milano Tasarım Haftası sırasında şehirde düzenlenen Salone del Mobile Milano 2023’te yer alan “Shaped by water” çok alanlı enstalasyonu ziyaret eden konuklar, suyu çeşitli şekillerde yakın plandan görebiliyor.

Konuklar ilk olarak varlıklarının sudaki dalga modellerini nasıl etkilediğini görmek için çanakların arasında durmaya davet ediliyor.

Bir sonraki odada Google, izleyicileri bir su havuzuna götüren sürükleyici sanat eseri olarak tam vücut duyusal bir deneyim tasarladı.

Deneyim, Google’ın donanım tasarımından sorumlu başkan yardımcısı Ivy Ross ile su, ışık ve ses sanatçısı Lachlan Turczan tarafından ortaklaşa oluşturuldu.

Maurice Ravel ve Nils Frahm’ın müziği, deneyimin arka planını oluşturuyor. Turczan, yüksek konumlandırılmış bir ekrana yansıyan gerçek zamanlı dalga desenleri oluşturmak için müziğin koreografisini belirledi.

Google, donanım portföyünü son odaya saklayarak konukları tasarımlar ve su arasında bağlantı kurmaya davet ediyor. Amplify, sergi geliştirme ve prodüksiyon ortağı olarak Ross ve Turczan ile yaratıcı vizyon üzerinde çalıştı.

Amplify Yaratıcı Yönetmeni Jeavon Smith şunları söyledi: “Ivy Ross ve Lachlan Turczan ile birlikte çalışarak suyun gizli niteliklerini keşfeden bir enstalasyon oluşturduk. Mimari, teknoloji ve tasarım üzerinde çalışarak, Garaj 21’in birbiriyle bağlantılı geniş alanlarını duyusal bir anlatım tasarımına dönüştürdük.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK