Site icon Campaign Türkiye

Google Pixel, Liverpool ile iş birliği yapıyor

Anomaly, Influencer ve MFG ile birlikte spor ve eğlence ajansı Fuse‘un aracılık ettiği anlaşmalar, Google Pixel’in haziran ayında Futbol Federasyonu ile başlayan büyük anlaşmasını daha da genişletiyor. Ayrıca teknoloji markası, her iki kulübün de resmi mobil ortağı olacak.

Ortaklıklar, Pixel’in yapay zeka ile geliştirilmiş kamera teknolojisiyle çekilen görüntüler ve Fifa Kadınlar Dünya Kupası öncesinde kadın futbolunun bilinirliğini artırma teklifi gibi bir dizi pazarlama faaliyetini kapsıyor.

Marka, ilk yılda Liverpool FC ile birlikte çalışarak YouTube’da ilk özel kadın futbolu programını oluşturacak ve hayranlara kamera arkası görüntüleri sunacak. Ayrıca her Premier Lig ve Kadınlar Süper Ligi maçının “saha kenarı görüntülerini” sunmak için Arsenal FC ile birlikte çalışıyor.

Arsenal FC’nin CCO’sı Juliet Slot şunları söyledi: “Bu son ortaklık, kulübün varlığını geliştirmenin ve tüm futbol taraftarları için oyunu dönüştürmenin birçok yolundan biri. Oyunu daha erişilebilir kılmaya ve kadın futbolunun küresel sahnedeki görünürlüğünü artırmaya yardımcı olacağı için özellikle gurur duyuyorum.”

Google Pixel’e göre ortaklıklar, markanın hem yerel hem de uluslararası yarışmalarda erişimini artırmasına ve dünya çapında hayranlara ulaşmasına olanak tanıyacak.

Her iki kulüp de hayranlara yedek kulübelerinden özel içerik sunmayı ve “onları oyuna yaklaştırmayı” amaçlayan Pixel tarafından sunulan Pitchside için içerik üretmek üzere Google Pixel ile birlikte çalışacak. YouTube ve YouTube Shorts’ta hem uzun hem de kısa biçimli içerikler paylaşılacak, TikTok ve Instagram gibi sosyal mecralarda da yayınlanacak.

Google İngiltere Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Eileen Mannion: “Arsenal ve Liverpool futbol kulüpleriyle iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz. Resmi cep telefonu ortakları olarak Google Pixel, maç günü deneyimini geliştirmek için efsanevi AI destekli kamerasını kullanacak.

Ayrıca, futbolu tüm taraftarlar için daha erişilebilir ve adil hale getirme taahhüdümüzü yerine getirerek kadın futbolu için görünürlük açığını kapatmaya yardımcı olmak adına her iki kulüple birlikte çalışacağız.”

Çeviri ve Uyarlama: Necla Eylül Durukan
Kaynak: Campaign UK

Exit mobile version