Site icon Campaign Türkiye

Google kapsamlı bir coronavirüs sitesi hayata geçiriyor

Google, İnternet kullanıcılarının COVID-19 hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı olurken, bu belirsiz süre boyunca onlara gerekli bilgileri ve kaynakları sağlamayı amaçlayan yeni coronavirüs hakkında kapsamlı bir web sitesi hazırlıyor.

Sağlık bilgilerinden güvenlik ve salgından kaçınma ipuçlarına kadar site, kullanıcıların virüsün yayılmasını önlemek dışında sahte haberleri de göz ardı etmelerini sağlayacak. Ayrıca, aramalara dayalı veriler ve bilgiler içerirken virüsün şu anda nerede ne kadar yaygın olduğunu görmek için haritalar sunacak.

Site aynı zamanda Dünya Sağlık Örgütü ve çeşitli eyaletlerden ilgili halk sağlığı departmanları gibi resmi organlara bağlantılar da içerecek. Karantina uygulayan ve evden çalışanlar, krizin ortasında daha iyi yaşam için ipuçlarına ve sorunlarla başa çıkma konusundaki fikirlere de göz atabilirler.

Ayrıca coronavirüs yardım çalışmalarına katılabilir veya Google’ın sitesindeki bulaşma hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Site şu anda ABD merkezli ziyaretçilere yönelik açıldı, ancak dünyanın geri kalanına sunulması için daha fazla içerik ve dil planlanmakta. 

Exit mobile version