artwork

Google eski reklamları dijital dünyaya uyarladı

11 sene önce

0

Google, dünyaca ünlü 4 markayla reklam dünyasına damga vurmuş klasikleşmiş reklamların dijital uyarlamalarını yapmak üzere biraraya geldi. Amaç geçmişte bu reklamların yapılmasına katkıda bulunan isimlerin bugünün kreatiflerini de yaratıcılıklarıyla esinlendirmesiydi. Projede yer alan markalar Coca Cola, Avis, Alka Seltzer ve Volvo oldu.

Coca Cola’nın 1971 tarihli “Hilltop” isimli filminde söylenen ‘Tüm dünyaya bir Coca Cola almak isterdim” sözleri yaratılan mobil bir uygulamayla gerçeğe dönüştürüldü. Coca Cola severler dünyanın farklı yerlerindeki otomatlardan telefonlarını kullanarak hiç tanımadıkları insanlara Cola ısmarlayabildi. Otomatların üzerindeki ekranlar sayesinde gönderisine kişisel mesaj ekleyenler yolladıkları Coca Cola’yı alan insanlarla konuşabildi ve büyük bir paylaşım ağı yaratılmış oldu.

Volvo’nun 1962 tarihli “Drive it like you hate it” reklam filmi yeniden canlandırılarak tabletlere özel interaktif bir uygulama yaratıldı. Kullanıcılar Irv Gordon’ın Volvo’suna yerleştirilen GPS cihazı sayesinde yaptığı yolculuğa eşlik etme fırsatı yakaladı.

Proje dahilinde yeniden yaratım süreci de kısa belgeseller halinde reklamların yaratıcılarının gözünden anlatıldı. Volvo reklamlarının yaratıcısı Amil Gargano ve Hilltop’un yaratıcısı Harvey Gabor gençleri esinlendirmek üzere reklam dünyasına yaptıkları büyük dönüşü anlattı.

Senin için
Tümünü göster
Tinder 500 dolar’lık abonelik sistemini test ediyor

Online flört uygulaması Tinder’ın, ayda 500 dolar olacak bir abonelik...

Shutterstock’a yapay zeka destekli görsel oluşturma aracı geldi

Shutterstock kullanıcıları artık yapay zekâ desteğiyle yaratıcı görseller oluşturabilecek...

Michael Jordan’ın Nike ile olan sponsorluk anlaşması film oluyor

Nike’ın eski yöneticisi Sonny Vaccarro’nun hayatını işleyecek olan film, basketbol...