Google Dijital Türkiye platformu herkese açık

Işıl Heves,                              Google Türkiye  Pazarlama Lideri

Pandemi koşullarının da etkisiyle gündelik hayatımız hiç olmadığı oranda dijital altyapı ve teknolojiler üzerinde gerçekleşiyor. “Yeni normal” olarak tanımladığımız kavramın odağında dijital araçlar bulunuyor. Dijitale, pandemi öncesinde hazırlanan markaların salgınının ekonomiye yönelik olumsuz sonuçlarından daha az etkilendiği bir gerçek. Ancak dijital teknolojiler hızlı gelişimini sürdürüyor ve aslında dijital dönüşüm yolculuğuna başlamak için hiçbir zaman geç kalınmış değil. Önemli olan, hemen harekete geçmek. Google olarak ülkemizde e-ticaretin yayılmasına, KOBİ’lerin büyümesine, yeni pazarlara açılmasına ve gurur verici başarı hikayelerinin yazılmasına katkıda bulunmak hedefiyle “Google Dijital Türkiye” platformunu hayata geçirdik.

Öncelikli olarak perakende sektöründe işini dijitale taşımak isteyen işletme sahiplerine yönelik çözümler sunmakla beraber bu platform ile 1,5 milyon işletme ve bireyin dijital dünyanın fırsatlarıyla büyümesine destek olacağız. Yeni lansmanını yaptığımız Grow My Store ürünü ile e-ticaret sitesi sahipleri yapay zeka teknolojilerimizle desteklenen analiz araçlarının gücünü kullanarak tamamen ücretsiz analizler yapabiliyor ve böylece müşterilerine daha iyi bir onlinealışverişdeneyimisunabiliyor. KOBİ’ler,sektörel içgörü raporlarını ve kendine özel hazırlanan tavsiyeleri “Google Dijital Türkiye” platformu sayesinde tamamen ücretsiz alabiliyor.

Öte yandan, dijitalleşmeye nereden başlaması gerektiğini bilmeyen bir küçük esnaf, Dijital Atölye’nin eğitimlerine kaydolup işlerini internete en kolay şekilde nasıl taşıyabileceğini öğrenebiliyor. Google’ın KOBİ’lerimize sunduğu bu dijital araçlar, ekonomide fırsat eşitliği yaratmak için önemli bir rol oynuyor. İstanbul’daki Azra Tuhafiye’nin sahibi Funda Hanımın hikayesi bizim için çok canlı bir örnek. Pandemiyle birlikte dükkandaki satışları durma noktasına gelen Azra Tuhafiye, kepenk indirmek üzereyken Google’ın ücretsiz dijital çözüm ve araçlarıyla tanıştı, eğitimlerini aldı ve işini dijitale taşıyarak kısa sürede satışlarını katladı. Bu sayede Funda Hanım bugün ailesiyle birlikte geleceğe daha güvenle bakıyor. Hep vurguladığımız gibi, teknoloji araçları ancak herkesin ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunduğu ölçüde yararlı olabilir.

Bugün bu teknolojilerin gücü, “Google Dijital Türkiye” platformu sayesinde Azra Tuhafiye’nin ve benzeri birçok işletmenin hizmetinde. Google Türkiye olarak KOBİ’ler başta olmak üzere herkesi dijitalle güçlenip büyümeye çağırıyor ve “gelin, gücünüze dijital güç katın, başarılarla dolu dijital yarınlara hep birlikte ulaşalım” diyoruz.

Işıl Heves

Google Türkiye Pazarlama Lideri

 

Bu yazı ilk olarak Campaign Türkiye’nin 105. sayısında yayımlanmıştır.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.